Celníci v Plzeňském kraji se v rámci pravidelných kontrol zaměřují na výkon celé škály svých kompetencí. Prověřují, zda nedochází k porušování zákona, a to i opakovaně. „V jedné z klatovských provozoven zadrželi dalších šest kusů technických zařízení, pro která nebylo vydáno povolení Ministerstva financí ČR. Tuto provozovnu zkontrolovali celníci již několikrát, právě pro stále se opakující porušování zákona," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová.

V dalším případě odhalili technické zařízení, které se nacházelo v obchodním řetězci.

Od začátku roku zadrželi celníci téměř tři tisíce kusů padělků v úhrnné hodnotě originálních výrobků dosahující téměř 10 milionů korun. Převážně šlo o oblečení, kabelky, elektroniku, parfémy, hračky, hrací karty a další zboží napodobující výrobky světoznámých značek. „Opětovně se setkali i s padělky nudlí a rýžového papíru a neméně zajímavými padělky elektronických cigaret. Kontroly proběhly na tržnicích, ale i v kamenných obchodech," sdělila Kašparová.

Dále byly v provozovnách nalezeny nezdaněné, ale i neznačené lihoviny. Zajištěno bylo v prvních měsících roku téměř 20 litrů neznačených lihovin neznámého původu. Zdanění vybraných výrobků nebylo prokázáno u 135 litrů lihovin, 630 litrů piva a 126 litrů šumivého vína.