Z Psychiatrické léčebny v Dobřanech odešel v sobotu 15. června a dosud se nevrátil Richard Flieger, který má soudem nařízené ochranné léčení. Kriminalisté z územního odboru Plzeň - venkov po něm proto vyhlásili celostátní pátrání a žádají veřejnost o spolupráci při hledání po pohřešovaném muži.

Hledaný třiapadesátiletý muž je vysoký zhruba 173 až 175 centimetrů, je hubené postavy, má světlé šedé vlasy, hladké středně husté vousy zastřižené do bradky a má modré oči. Neužívá žádné léky, bez kterých by byl ohrožen na životě.

Muž podle policie není nebezpečný ani ozbrojený. Podle informací Deníku to ale není poprvé, co tento muž utekl z dobřanské psychiatrické nemocnice. Policie po něm pátrala i v roce 2015 a tehdy ho některá média označovala za sexuálního devianta. Jde totiž o muže, který se obnažuje na veřejných místech.

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešovaného Richarda Fliegera, aby neprodleně podali zprávu na jakoukoliv služebnu nebo na tísňovou linku 158.