Dvojice se seznámila na internetové seznamce a zpočátku bylo vše v pořádku. Jenže pak se Aleš V., jehož tvář ani jméno nelze kvůli ochraně mladistvé poškozené zveřejnit, začal pod vlivem drog chovat stále problematičtěji a agresivněji. Když byl např. u mladé Sušičanky na návštěvě, s nůžkami v ruce jí vyhrožoval, že ji pořeže, pokud se nepřestane bavit s kamarády. Naštěstí jí neublížil, ale krev stejně tekla, pořezal sám sebe. Pak začal dívce zasílat výhrůžné SMS, v níž jí vyhrožoval bolestí a smrtí. Psal jí nechutné detaily, co s ní udělá, a různé výhrůžky. Poslal dokonce kruté video, stažené z internetu, na němž je k smrti ubíjena svázaná mladá žena.

Věc nakonec došla tak daleko, že byl krátce před loňskými Vánoci vzat do vazby. Soudce to mimo jiné zdůvodnil tím, že mladík z Pelhřimovska na Vysočině je každodenním uživatelem návykových látek a dle lékařských zpráv je pod jejich vlivem nepředvídatelný s ohledem na jeho psychickou poruchu. Na článek v Deníku tehdy reagovali mladíkovi příbuzní, kteří odmítli, že by byl narkoman či násilník. „Poslouchej mě ty vole ses normální už si někdy vyděl narkomana? A myslíš kdyby ty vole psychicky labilní že by byl ve vazbě apsolutne nechápu kde si vzal tyhle h…a tenh kluk neubližil ani mouše a drogy vyděl jen z letadla a ty ses úplně mimo píšeš sem lzivi h…a co nejsou pravda,“ napsal doslova, jen s nevytečkovanými vulgarismy, jeden z nich autorovi článku.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Jenže líčení u klatovského soudu potvrdilo, že dívce vyhrožoval i že se drogy na Alešovi V. značně podepsaly, a pokud by je dál užíval, byl by jeho stav ještě horší. Proto neskončil ve věznici, byť mu za nebezpečné vyhrožování hrozily až tři roky kriminálu, ale v ústavu. „Obžalovaný se u hlavního líčení ke všemu doznal. Byl mu uložen osmnáctiměsíční trest, podmíněně odložený na zkušební dobu čtyř let, a to s dohledem probačního úředníka. Zároveň po celou dobu nesmí kontaktovat poškozenou dívku. Uloženo mu bylo také ochranné léčení protitoxikomanické v ústavní formě,“ řekla Deníku soudkyně Martina Šimánková. Verdikt je pravomocný. Vazební celu tak mladík rovnou vyměnil za psychiatrickou léčebnu.