Milan H. (32), jehož jméno ani tvář ze zákona nelze zveřejnit, byl podle informací Deníku v minulosti už dvakrát soudně trestán, nešlo ale o nic vážného. Teď je to mnohem horší. První jeho útok přišel již v prosinci, kdy surově napadl svoji o deset let mladší partnerku, žijící v malé obci na rozhraní okresů Klatovy a Plzeň-jih. „Mlátil ji, kopal do ní, rdousil ji, típal o ni cigarety, poléval ji vodou a podobně. Byl to velmi brutální útok,“ řekl zdroj obeznámený s případem. Letos v únoru byl Milan H. policisty přistižen silně opilý za volantem osobního vozu. Nadýchal přes tři promile. Nejzávažnější skutek měl spáchat první dubnový den, kdy mladou ženu znásilnil, což popsala při výslechu policistům.

Podle obhájce Milana H. vzala ale dotyčná později svoje tvrzení o sexuálním násilí zpět. „Na policii sice vypověděla, že ji její druh znásilnil, ale později za mnou sama přišla, a dokonce na videozáznam, který byl soudu předložen, uvedla, že se nic takového nestalo, že znásilněna nebyla. Říkala, že na policii strávila řadu hodin, byla vyčerpaná a bylo jí pak už jedno, co podepisuje,“ řekl Deníku obhájce Milana H. s tím, že mu údajná oběť znásilnění dokonce přinesla věci, aby je jejímu partnerovi předal v případě, že bude vzat do vazby.

Milan H. čeká na vazební zasedání u Okresního soudu v Klatovech. | Video: Deník/Milan Kilián

Tam Milan H., obviněný ze znásilnění, ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky, skutečně skončil. „Důvodem je, aby nemohl opakovat trestnou činnost, pro niž je stíhán, a aby nemohl ovlivňovat svědky,“ řekla Deníku soudkyně Martina Šimánková s tím, že muž znásilnění zcela popřel a podal ihned proti vazbě stížnost.