Pošumavský tým ztratil s Apollem pětibrankový náskok a nakonec musel vypjatý zápas rozhodnout až v loterii jménem nájezdy. Vstup do utkání se domácím hokejistům vydařil, lépe bruslili a dostávali se častěji k zakončení. Vše vyvrcholilo úvodní brankou Kuželíka. Hosté poté přidali a několikrát uzavřeli klatovské hráče v obranném pásmu, ale bez gólového efektu. Domácí čekali na svoji šanci a ještě před koncem třetiny využil přesilovou hru Rajal.

Druhá perioda začala pro domácí snově. Během dvou minut vstřelili tři branky a zdálo se, že je rozhodnuto. Klatovy ale začaly hrát lehkovážně, čehož hosté dokázali dvěma brankami využít. Domácí vypadli z tempa, ale další branky už Kaznějovští nepřidali. Po druhé třetině se tak šlo do kabin za stavu 5:2 pro domácí klatovskou rezervu.

Ve třetí třetině se sice hra domácích zlepšila, ale hostům se začalo dařit střelecky a v 53. minutě bylo vyrovnáno na 5:5. Poté se domácí opět probudili a odskočili na rozdíl jedné branky. Hosté v závěru vrhli všechny síly do útoku a znovu se jim podařilo vyrovnat. V nájezdech nakonec vyhráli klatovští hokejisté 2:1, když brankáře hostů překonali Hochman a Vondryska. Kaznějov zaslouží uznání za stíhací jízdu, ale na víc než bod jejich úctyhodný comeback nakonec nestačil.

Deník pátral, kdy se něco podobného stalo na vrcholového úrovni a našel také pár zajímavých úlovků. Na plné čáře však zvítězilo utkání slavné NHL mezi týmy Chicaga a Calgary. Před jedenácti lety spustilo Calgary nevídaný uragán. Už po 12. minutách totiž vedlo 5:0. Indiáni se však nevzdali, zabrali a do konce zápasu stačili skóre vyrovnat.

Senzační obrat pak 26 vteřin po zahájení prodloužení dokonal střelou z kruhu obránce Seabrook. A to je přesně důvod, proč je hokej tak krásným a velice nevyzpytatelným sportem.