Zatímco se klášterečtí hokejisté po vítězné trefě v sedmé minutě prodloužení čtvrtečního utkání první série play off na klatovském ledě společně s hrstkou skalních fanoušků radovali z postupu, vyřazení hráči Klatov jen smutně sledovali slavícího soka. A v jejich očích bylo znát obrovské zklamání. Fanouškům sice hráči v červených dresech decentně poděkovali, ale po odchodu z ledu se v jejich šatně rozhostilo hrobové ticho. Nikomu nebylo do řeči.

„Co na tom mám říct,“ těžko hledal slova smutný trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban, jehož tvář také zdobil několikadenní porost. Ani on totiž neporušil týmovou dohodu, že v bojích play off se nebude nikdo holit.

„Prodloužení bylo o štěstí. Škoda, že jsme nedali víc gólů v normální hrací době. V závěru utkání jsme navíc měli dvakrát výhodu dvojnásobné přesilovky, které jsme nevyužili,“ litoval asistent klatovského trenéra Petr Kořínek. „Mrzí mně, že se nedošlo na nájezdy. Některé zápasy jsme vyhráli právě v nich, máme na tuto disciplínu několik machrů, tak jsme si věřili. Ale rozhodnutí padlo tři minuty před koncem prodloužení, poté, co jsme my nastřelili tyčku, bohužel,“ dodal Kořínek.

Trenérská dvojice Klatov se shodla na tom, že její svěřenci dali do vyřazovací bitvy s Klášterem nad Ohří maximum. „V Klášterci to bylo o první brance. Tam jsme sice sehráli výborně první třetinu, ale střelecky jsme se na rozdíl od soupeře nedokázali prosadit. Sesypali jsme se. Naopak Klášterečtí se dostali do gólech na koně a pak byli lepší,“ vrátil se k prvnímu utkání v Klášterci nad Ohří, který domácí vyhráli 5:1, klatovský asistent.

„V odvetě doma ve čtvrtek nás první velice rychlý inkasovaný gól nepoložil, bojovali jsme dál. Pak přišla vyrovnávací branka a následovalo nešťastně prodloužení,“ připomněl Petr Kořínek. „Kluci bojovali, dřeli, každý na ledě nechal maximum. Je to ale hokej. V takovém rozhodujícím zápase musí jeden prohrát, a tentokrát, bohužel, to padlo na nás,“ konstatoval.

„Klukům jsme v šatně po utkání jen poděkovali, nemělo cenu nic víc říkat, každý hráč si uvědoval prohru, i to, že je konec sezony. Nikdo si před utkáním nepřipouštěl, že by konec přišel už ve čtvrtek, o to je zklamání větší,“ dodal.