AHC Vačice – AHC ČÁP Auto 2:3.

Hosty poslal do vedení ve 4. minutě Farný, který ve 12. minutě po přihrávce Nováka zpoza branky zvýšil na 2:0. Dvě minuty nato Jandík střelou po ledě propálil brankáře AHC Vačice potřetí. Pak se ale prosadil nejproduktivnější hráč domácích Hořký, který ve 3. minutě druhé třetiny ranou od kruhů snížil na 1:3. Stejná situace se opakovala za dvě minuty a Hořký si připsal druhý gól. Třetí třetina byla vyrovnaná, ale ani minutová přesilovka pět na tři a následná power play domácím již nepomohly.

Třetiny: 0:3, 2:0, 0:0. Branky a nahrávky: Hořký 2 (Kadlec) – Farný 2, Jandík (Novák 2, Dolejš). Vyloučení: 5:6. Diváci: 32.

HC Vizi Auto – HC Tomahawks 9:2.

Hned od počátku zápasu se hrálo pouze v obranném pásmu hostů, jejich brankář Lorenc inkasoval poprvé ve 3. minutě, kdy ho překonal Janoušek. V 5. minutě přesná střela mezi nohy od Vávry Lorence překvapila a inkasoval podruhé. Lorenc byl v ohni střel, spoustu jich pochytal, ale dvakrát ho překonal Vizingr, a tak stav po první třetině byl 4:0. Hosté ve druhé třetině zlepšili důraz a přihrávky a dočkali se i gólu, Matoušek střelou od kruhů snížil na 1:4. HC Tomahawks v tlaku neustali a tři sekundy před koncem druhé třetiny Vávra snížil na 2:4. Převahu Vizi Auto ale potvrdil po sedmi sekundách třetí třetiny Kohout, který zvýšil na 5:2. Již unavení hráči Tomahawks odpadli a toho využil nejdříve Janoušek a pak třikrát po sobě Soběhart.

Třetiny: 4:0, 0:2, 5:0. Branky a přihrávky: Soběhart ml. 3, Vizinger 2, Janoušek 2, Mil. Vávra, Kohout (Vizinger, Pasker, Smolík, Soběhart st.) – Šmíd, Mich. Vávra. Vyloučení: 3:1. Diváci: 21.

HC Tango – HC Vizi Auto 1:8.

Sotva dozněla píšťalka rozhodčího po úvodním vhazování, po přihrávce Burcala vstřelil Marek Toman do sítě HC Viziauto první gól. Byl ale zároveň i poslední, neboť na vyzrálejší týmový projev HC Vizi Auto ve zbytku celého utkání již hráči Tanga nenašli účinný recept. Třemi brankami se blýskl Mil. Vávra a Janoušek, který dvě branky dával a na jednu nahrával.

Třetiny: 1:3, 0:4, 0:1. Branky a nahrávky: Toman (Burcal) – Mil. Vávra 3, Janoušek 2, Kobzík, Kohout, Pasker (Janoušek, Smolík 2), Soběhart 2, Křepel). Vyloučení: 2:2. Diváci: 19.

HC Kinetic – HC 2009 Nýrsko 0:7.

Ve druhém zápase třetího kola padlo mnohem více branek, než bylo hříšníků na trestné lavici. Tentokrát hráči Nýrska nastoupili v plné sestavě a ve slušně hraném utkání „přejeli" svým důrazem i kombinačně svého soupeře. Nýrští svým rychlým pohybem neustále vyplňovali volný prostor, kterého pak využili k rychlé kombinaci se zakončením. Hráči Kineticu se nedokázali za celý zápas prosadit, až na brejky Cvachovce, který však neměl přesnou mušku. Nýrsku se konečně podařilo zvítězit a připsat si zasloužené dva body.

Třetiny: 0:4, 0:2, 0:1. Branky a nahrávky: Míšek 2, Dyk 2, Vlach, Kajínek, Pudlo (Míšek, Dyk, Vlach, Kajínek, Vlasák 2). Diváci: 9. Vyloučení: 2:2.

Liga pokračuje dalšími duely na zimním stadionu v Klatovech. Rozpis zápasů: HC Tomahawks – AHC Vačice (NE 28. října, 14.45), AHC Čáp Auto – HC Vizi Auto (NE 28. října, 16.15), HC 2009 Nýrsko – HC Tango (PO 29. října), Autokempf Klatovy – HC Kinetic (PO 29. října, 19.30).

Luboš Hosnedl