„Na reprezentační kempy se vždycky těším. Je to skvělá šance nabrat nové zkušenosti. Každý hráč si v tomto věku přeje dostat se do výběru. Já jsem velice rád, že si trenéři vybrali zrovna mě. Navíc jsem si mohl prodloužit sezonu,“ měl Malát radost, že se dostal do výběru.

A jaký program na soustředění čekal na hokejové mladíky včetně Maláta? „Pilovali jsme především systém hry, kterým bychom se chtěli prezentovat celou sezonu,“ vysvětloval devatenáctiletý forvard.

Český tým posléze čekaly dva přípravné zápasy se Slovenskem. První prohrál 2:5 a ve druhém uspěl 4:3 po samostatných nájezdech. Kromě toho se mladíci střetli i s reprezentační osmnáctkou, která je aktuálně na mistrovství světa do 18 let ve Spojených státech i s Davidem Jiříčkem v sestavě, další odchovancem HC Klatovy.

Michal Lukeš.
Perfektní hřiště, kvalitní zázemí. Ideální fotbalový areál mají v Janovicích

„S Davidem jsme kamarádi. Známe se dlouho, pocházíme i ze stejného města. Ale na ledě jsme si nic při zápase nedarovali. Chtěli jsme oba předvést své maximum. I za cenu toho, že se třeba dohrajeme nebo sekneme, to k tomu patří. Myslím si, že David to má stejně,“ říkal s úsměvem Malát.

Ten přemýšlel už i o vrcholu dvacítky v podobě mistrovství světa. „Šampionát do 20 let je hodně sledovaný. Jezdí na něj opravdu skvělí mladí hráči, kteří se ucházejí o místo v NHL. Je to skvělá škola, zahrát si třeba proti těm, kteří byli draftováni v prvním kole, nebo je to teprve čeká. Od malička tenhle šampionát sleduji a byl by to pro mě splněný sen, zahrát si na něm,“ vysvětluje hokejista plzeňských Indiánů, který v uplynulé sezoně za áčko odehrál 34 zápasů.

„Za sebe určitě mohu být spokojenější až tak od poloviny sezony, kdy se mi dařilo jak herně, tak i bodově. Chci na to navázat i v dalším ročníku,“ dodal Sebestián Malát, jenž se teď musí soustředit na maturitní zkoušku, která ho brzy čeká. Uspěje i v mimo hokejový led?

Filip Suchý.
Reprezentace v přípravě pokračuje v Plzni. I s trojicí hokejistů Škodovky