Do osmifinále play-off postoupí ze skupin Západ a Střed po osmi týmech, které se střetnou křížem systémem první ze skupiny Západ s osmým ze skupiny Střed, druhý ze skupiny Západ se sedmým ze skupiny Střed atd. Klatovy mají zatím nejblíže ke třetímu místu, které by znamenalo, že by s velkou pravděpodobností narazily na jednoho z trojice Kolín, Nymburk, Moravské Budějovice. Pokud by skončily o stupínek výše, čekal by je nejpravděpobněji Pelhřimov. Osmifinálové série se hrají na čtyři vítězné zápasy, první duel je na programu v sobotu 25. února, pak se hraje vždy obden. První, třetí a případně páté a sedmé utkání se hrají u lépe umístěného týmu v základní části.

V DALŠÍCH KOLECH NA TŘI VÍTĚZNÉ DUELY

Po osmifinále budou následovat čtvrtfinálové a semifinálové série. Ty se budou hrát už jen na tři vítězné duely. Pro sestavování dvojic ve čtvrtfinále a semifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěným po základní části nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd.

Vítězná družstva ze semifinále se společně s vítězem play-off 2. ligy, skupiny Východ utkají dvoukolově každý s každým. Nejlepší tým z této trojice získá právo účasti ve WSM lize pro sezonu 2017/2018.