Po osmizápasové řadě porážek a středeční výhrou nad Nymburkem si ale nakonec připsali druhé vítězství v řadě. 

HC Lední Medvědi Pelhřimov – SHC Klatovy 4:6

Hosté vstoupili do utkání aktivněji. Hned při první akci skončil puk už po šestnácti sekundách hry v brankovišti Šoustalovy brány, v dalších pěti minutách musel Šoustal v brance domácích krýt pět šancí Klatov, Sochůrek v klatovské brance pouze v polovině 5. minuty vyrazil nastřelení Porta.

Na konci 6. minuty přišlo vyloučení Votápka za krosček a první přesilovka Klatov, která však trvala pouze pět sekund, když po závaru před Šoustalem skončil puk v jeho bráně. Jenže vedení udrželi Klatovští pouze minutu a deset sekund, Votápek napravil předchozí oslabení svého týmu a srovnal na 1:1.

V dalších minutách se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři vše kryli, první kapituloval až 37 sekund před první sirénou Sochůrek, když Plachý využil přesilovku a střelou pod břevno poslal domácí do vedení. Jenže ani domácím vedení dlouho nevydrželo, pouhé tři sekundy před koncem první třetiny ještě stihl Patrik Marcel stav utkání opět srovnat. 

Druhá třetina přinesla další šance i přesilovky na obou stranách a po polovině zápasu i narůstající tlak hostů, gól však žádný nepadl. Tlak hostů přinesl změnu skóre až na začátku 3. třetiny, na konci druhé minuty Pour uzmul puk ve vlastní třetině, projel celé hřiště a „zavěsil“ jej nad Šoustalovo rameno. Vedení tentokrát vydrželo hostům o pět sekund déle než v první třetině, na začátku 44. minuty ujel Kopic ve vlastním oslabení a přihrál Plachému, který stav utkání opět srovnal.

Klatovy o 26 sekund později ale přesilovku využily, Vracovský vrátil hostům vedení střelou od modré. Tentokrát už trvalo vyrovnání domácím minutu a třicet osm sekund, po teči Kasalého na začátku 46. minuty byl stav 4:4. Domácí poté trochu přitlačili, nastřelili i tyčku Sochůrkovy branky, ani přesilovka jim však gólový úspěch nepřinesla.

Udeřili naopak opět hosté, v polovině 56. minuty při hře 4 na 4 vystřelil Roubal ještě před modrou a puk skončil „pod víkem“ domácí branky. A na pátý gól už domácí odpovědět nestačili, naopak Pacanda patnáct sekund před koncem pojistil hostům vítězství gólem do prázdné branky. 

„Byl to vyrovnaný zápas. I když jsme měli možná trošku herní převahu, nedávali jsme góly a naopak jsme lehce inkasovali. Takže jsme rádi, že jsme to zvládli,“ zhodnotil utkání klatovský trenér Pavel Vostřák.

Třetiny: 2:2, 0:0, 2:4. Branky a nahrávky: 8. Votápek (Kopic, Plachý), 20. Plachý (Pospíchal), 44. Plachý (Kopic), 46. Kasalý F. (Rudy) – 7. Vavřička (Walter), 20. Marcel (Tulačka, Vracovský), 42. Pour, 44. Vracovský, 56. Roubal (Pour), 60. Pacanda (Pour). Rozhodčí: Pokorný – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0.

Sestava Klatov: Sochůrek (Plánička) – Walter, Houfek, Marcel, Polívka, Sysel, Hlaváček, Tulačka, Vracovský, Kokoška, Pour, Macháček, Topinka, Vavřička, Uhlík, Tupý, Roubal, Leština.

Další zápas hrají Klatovy na domácím ledě už v úterý 12. prosince od 18 hodin proti Moravským Budějovicím. „V úterý předehráváme zápas, který se měl hrát mezi svátky. Moravské Budějovice jsou dobrý manšaft s kvalitními, staršími a zkušenými hráči a doufám, že to pro naše mladé kluky bude výzva. Budeme chtít vyhrát a naladit se zase na nějakou vítěznou šňůru,“ pozval Vostřák.