Sérii pěti vítězných zápasů v řadě, ze kterých získali 14 bodů, hodlali hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy prodloužit na šest v nedělním duelu s Roudnicí nad Labem.

Hosté Klatovy potrápili první dvě třetiny. Ve třetí části ale klatovští „řezníci“ nasázeli Roudnici pět branek a rozhodli o zisku dalších tří bodů. Vítězstvím si upevnili třetí příčku v tabulce II. ligy skupiny Západ. Na čtvrté Řisuty mají čtyři kola před koncem základní části soutěže náskok čtyř bodů.

SHC Klatovy – HC Roudnice 7:4

Obě mužstva nastoupila do zápasu se čtyřmi pětkami, a na ledě to bylo znát. Hosté byli lepší ve středním pásmu, kde narušovali domácí kombinace a vyráželi ve dvou třech hráčích do rychlých protiútoků. Do velké šance se dostal jako první klatovský Čuban, ale těsně netrefil branku. Pak udeřili aktivní hosté. Božilov vystřelil a vyražený puk usměrnil za záda klatovského gólmana Ježe Šrámek. V 8. minutě se všem na klatovském stadionu skoro zastavil dech, když si domácí Mainer ve skrumáži před vlastní brankou skoro dal „vlastence“. To probudilo domácí tým, který se vrhl do útoku. Ve 14. minutě po velkém tlaku Klatov a závaru před brankou hostů vyrovnal Holub.

Druhou třetinu zahájili domácí náporem. Ve 21. minutě zachránil hosty Knap, který zlikvidoval Švíkovu střelu, ve 22. minutě netrefil Kepl prázdnou branku a o minutu později se domácí ani ve třech nedokázali dostat přes jediného obránce. Nedáš, dostaneš – ve 24. minutě prudkou ranou prostřelil Ježe Štěpán a poslal znovu hosty do vedení. Ve 27. minutě Klatovští při přesilovce dokonale rozebrali obranu hostů a Kepl vyrovnával do prázdné branky.

Ve třetí třetině se tedy začínalo „od nuly“. Ale trvalo jen 52 sekund, než se ve skrumáži před roudnickou brankou nejlépe zorientoval Švík a poslal poprvé v zápase Klatovy do vedení. Hosté opět zařadili vyšší rychlost, ale Klatovy podržel výborný Jež. Vychytal dvakrát Mrňu a v 51. minutě v úniku i Hlusičku. Pak se nestačili diváci divit – v čase 51:23 v přesilovce propálil Knapa Fiala, za 27 sekund v protiútoku výborně zakombinovali hosté a Mrňa snížil na rozdíl jediné branky. Pouhých patnáct sekund trvalo Klatovským, aby znovu zvýšili náskok. Zeman přihrál Petruškovi, který nedal Knapovi šanci. V 55. minutě vedly Klatovy už 6:3, když rozhodčí ponechal domácím výhodu, ale roudnický Knap k údivu všech vyjel na svoji střídačku. Než se stačil vrátit, Kajer neměl žádný problém trefit prázdnou branku. Hosté se ale nevzdávali. Do klatovského obranného pásma se řítili dva hráči, ale i tentokrát si s nimi Jež poradil. V 56. minutě ale v přesilovce z velkého úhlu pálil Hlušička a klečícího Ježe překonal. V 57. minutě přišla další přesilovka Roudnice a skvělý zákrok Ježe, který na poslední chvíli odkopl puk do bezpečí. Hosté ještě zkoušeli štěstí v power play, ale Petruška v něm svým druhým gólem uzavřel skóre zápasu.

„Diváci byli určitě spokojení, viděli krásný hokej od obou mužstev. Kluci makali, jen mě trochu mrzelo, že ve třetí třetině vždy, když dali gól, přestali na chvíli hrát. Ale jinak výborné, proměňovali jsme šance a odehráli jsme zápas jako kolektiv. A taková utkání nám jedině pomůžou pro nastávající play off. Dařily se nám i kombinace, tři čtyři byly určitě na zlatou helmu. I když se nepodařilo z nich skórovat, jsem rád, že tam napadaly jiné góly,“ pochvaloval si spokojený klatovský trenér Radek Mužík.

Třetiny: 1:1, 1:1, 5:2. Branky a nahrávky: 14. Holub (Hošťálek, Sullman), 27. Kepl (Maxa, Hobl), 41. Švík (Hobl, Růžička), 52. Fiala (Švík), 53. Petruška (Zeman), 55. Kajer, 60. Petruška - 6. Šrámek (Božilov, Kouřil), 24. Štěpán (Šrámek, Kouřil), 52. Mrňa (Antončík, Novák), 57. Hlusička (Mrňa, Topič). Rozhodčí: Mertl - Ingriš, Zíka. Vyloučení: 4:7 + Mrňa 10 min. OT (ROU). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 456.

Sestava SHC Klatovy: Jež (Šproch) - Fiala, Zeman, Mainer, Špiler, Plánička, Holub, Černý - Růžička, Sullman, Kajer, Hošťálek, Maxa, Špaček, Steiner, Petruška, Kepl, Švík, Hobl, Pavlis, Čuban.

Do konce základní části zbývají jen čtyři zápasy. Ve středu 2. února přijede do Klatov lídr tabulky, Klášterec nad Ohří, který se od 18 hodin pokusí přerušit vítěznou šňůru Klatov. Pak čekají „řezníky“ dva zápasy venku – v sobotu 5. února od 17 hodin je čeká Sokolov, ve středu 9. února od 18 hodin hrají na pražské Kobře. Se základní částí se Klatovy rozloučí na domácím ledě v neděli 13. února, kdy hostí od 17 hodin Most.