Kdy? Ve středu 1. února od 18 hodin, kdy hokejisté SHC Klatovy přivítají v rámci 6. kola nadstavbové části B letošního ročníku druhé ligy v západočeském derby HC Stadion Cheb. Hrát se ovšem nebude na zimním stadionu v Klatovech, ale právě na otevřeném stadionu ve Stříbře. Vstupné na zápas činí 100 Kč, držitelé permanentních lístků mají vstup v rámci svého předplatného, tedy zdarma.

Hokejisté SHC Klatovy přivítají ve středu 1. února soupeře z HC Stadion Cheb pod širým nebem. Hrát se bude na stříbrském zimním stadionu.Hokejisté SHC Klatovy přivítají ve středu 1. února soupeře z HC Stadion Cheb pod širým nebem. Hrát se bude na stříbrském zimním stadionu.Zdroj: SHC Klatovy

„Jediné podobné utkání 2. ligy sehrály před sedmi lety moravské týmy HC Technika Brno a SHK Hodonín na stadionu vybudovaném na místě bývalého stadionu za Lužánkami, a to v rámci Hokejových her Brno. V nich se domácí extraligová Kometa střetla s plzeňskou Škodou a Spartou Praha. Bude to tedy historicky teprve druhý zápas třetí nejvyšší soutěže hraný po širým nebem,“ sdělila PR manažerka SHC Klatovy Bohdana Štaifová s tím, že takovou událost si nemůže nechat ujít žádný hokejový fanoušek, obzvlášť ten klatovský.

„Oba týmy se již těší na nevšední zážitek a my věříme, že přijedete podpořit naše borce a vytvoříte pořádnou diváckou kulisu,“ doplnila na závěr.

2. liga, skupina západ (nadstavba B, 3. kolo): SHC Klatovy (na snímku hráči v červených dresech) - HC Benátky nad Jizerou 5:4 po prodloužení.
FOTO, VIDEO: Klatovy přestřílely Benátky! Adamec dal hattrick, rozhodl oslavenec