Pět kanadských bodů za branku a čtyři asistence zaznamenal pětadvacetiletý Jakub Houfek. Stejným bodovým příspěvkem se blýskl i Josef Roubal (2+3).

Klatovy vstupovaly do zápasu s exotickým nováčkem jako jasný favorit. Vždyť Draci, v jejichž dresu nastoupili i dva Češi, v dosavadním průběhu sezony získali jediný bod a v sedmi zápasech inkasovali hrozivých 72 branek. O tom, kdo bude po šedesáti minutách odcházet do kabin jako vítěz, bylo jasno už po první třetině, ve které klatovští borci nastříleli pět branek. A nic na tom nezměnil ani čestný úspěch Sü-Tung Sianga, jenž v 8. minutě slavil svou třetí trefu v sezoně. „Splnili jsme povinnost, vyhráli jsme. Kluci hráli to, co jsme si řekli. Jsem rád, že nedošlo k žádnému podcenění soupeře ani zranění,“ říkal po zápase trenér Klatov Michal Straka s tím, že od čínského nováčka očekával daleko větší kvalitu. „To si asi mysleli všichni. Po skončení utkání jsem se bavil s panem Šejbou, který čínský tým vede. Říkal mi, že i on očekával více,“ podotkl Straka.

Západočeši tak před pouhými 35 diváky vyhráli 16:1, zvedli si střelecké sebevědomí a nyní už se připravují na sobotní utkání s mnohem těžším protivníkem – Příbramí. Ta se ve skupině Střed pyšní vůbec nejlepší ofenzivou (53 gólů). Bitva dvou tabulkových sousedů začíná na klatovském zimním stadionu tradičně v 17.30 hodin. „Čeká nás určitě težké utkání, Příbram dává hodně gólů. My se ale chceme soustředit pouze na svoji hru, to je pro nás hlavní,“ uvedl Straka.

China Golden Dragon – SHC Klatovy 1:16 (1:5, 0:5, 0:6)

Branky a nahrávky: 8. Siang – 2. Procházka (Hanzlík, Slavík), 4. Uhlík (Sysel, D. Roubal), 8. J. Roubal (Walter, Houfek), 11. Hasman (Procházka, Hanzlík), 15. Procházka (Hasman, Houfek), 25. D. Roubal (Kubišta, Uhlík), 30. D. Roubal (Hanzlík, Houfek), 33. Kubišta (Sysel, Uhlík), 34. Hajšman (J. Roubal, Matiášek), 40. Hajšman (Roubal, Matiášek), 42. Houfek (Matiášek, Hasman), 43. Procházka (J. Roubal, Sysel), 45. Uhlík, 54. Hajšman (Houfek, Walter), 56. Mužík (Slavík), 57. J. Roubal (Matiášek). Rozhodčí: Battěk – Gregas, Hradil. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 35 (hráno ve Slaném).

China Golden Dragon: Sia (Ch. Wang) – Chan, Čchang, S. Wang, S', Jao, J. Wang, S. Wang, J. Kučera – Čchu, Čou, Siang, Čeng, M. Kučera, Čang, M. Li, Ch. Li, Ma. Trenér: Jiří Šejba.

Sestava Klatov: Beran (41. Čech) – Slavík, Houfek, Šiller, Lokajíček, Sysel, Walter – Hasman, Matiášek, Procházka, Rohla, J. Roubal, Mužík, Hajšman, Uhlík, Kubišta, D. Roubal, Hanzlík, Vávra. Trenér: Michal Straka.