Klatovy-Řisuty 4:3 po prodloužení.

Domácí v brance s extraligovým Mazancem začali aktivně a z tlaku brzy vytěžili dvouminutovou přesilovku 5 na 3, kterou využil Kořínek, jenž od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Zaskočení hosté vyslali na Mazance první slušnou střelu až v 9. minutě, ale pak přece jen dokázali srovnat hru a do přestávky i skóre, když Mazanec neudržel střelu Vacha a Chamrad pohodlně zasunul do odkryté klece. Do sirény mohli hosté náskok ještě zvýšit, ale šancí nevyužili.

Po přestávce začali aktivně domácí a už po 93 sekundách zavěsil Čuban po Hošťálkově přihrávce zpoza branky. Čuban mohl náskok Klatov zvýšit, ale nejprve netrefil puk před prázdnou brankou a pak ve slibné šanci mířil vedle. I hosté se potýkali s koncovkou, ale v závěru třetiny přece jen po další dorážce zblízka vyrovnali. Jenže do kabin šly s hlavami nahoře Klatovy, chvíli před sirénou prokázal šikovné ruce Pavlis.

V poslední části hry se hrálo nahoru dolů. V závěru už trochu domácím docházely síly a hosté nakonec přece jen vyrovnali. V prodloužení ale vzal vše na sebe klatovský obránce Zeman, který projel celé kluziště, vystřelil a sám poslal vyražený puk za záda hostujícího brankáře Schwambergera.
„Věděli, jsme, že nás čeká těžké utkání. Řisuty jsou na druhém místě a mají velmi kvalitní mančaft, zatímco my se pořád potýkáme se sestavou. Dnes jsme zase museli dát do obrany útočníky. Zápas jsme ale zvládli dobře a myslím, že jsme chvílemi byli lepší než soupeř. Bylo blízko ke třem bodům, ale jsme rádi za dva,“ řekl po utkání klatovský trenér Radek Mužík, kterého příliš nepotěšila špatná koncovka, ale naopak radost měl z Mazance v brance. „Jsme moc rádi, když nám přijede chytat. Je to gólman, která ukazuje, že má na extraligu, a pro hráče je oporou,“ uvedl Mužík.

Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 – 1:0. Branky a nahrávky: 5. Kořínek (Maxa), 22. Čuban (Hošťálek), 40. Pavlis (Kocman), 64. Zeman (Kajer) - 15. Chamrád (Vach), 39. Kraus (Chamrád), 56. Kos (Landa, Scherzel) . Vyloučení: 5:8. Rozhodčí: Talpa, Dančišin, Matějček. Diváků: 300. Sestava SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Mrázek,Zeman, Hucl, Kořínek,Bernad, Pouska, Topinka, Kajer, Petráček, Hošťálek, Steiner, Kolařík, Vizinger, Pavlis, Švík, Hobl, Kocman, Čuban, Maxa.