Těžkého soupeře si pozvali k poslednímu přípravnému zápasu na druhou ligu hokejisté Klatov. Na jejich led přijeli v sobotu prvoligoví berounští Medvědi. Klatované před velmi slabou diváckou návštěvou nedali kůži lacino, ale nakonec odešli poraženi.

HC Klatovy – HC Beroun 1:2

Od začátku zápasu nasadily oba týmy vysoké tempo. Hrál se vyrovnaný hokej, v němž se obě mužstva dostala po chybách soupeřových hráčů do několika slibných šancí. Z domácího družstva měli ke gólu nejblíže útočník Vondryska a obránce Pouska, který se prezentoval několika pěknými ranami od modré, ale puk do sítě dostat nedokázali, stejně jako si na druhé straně hosté nepřišli na Pravdu.

Ve druhé třetině byli domácí aktivnější, ale opět je trápila stará bolest – špatná koncovka. Naopak hostům se podařilo jednou skórovat, trefil se Malý. Klatované ale přece jen dokázali vyrovnat, když ve vlastním oslabení ujela dvojice hráčů a Bernad si parádním blafákem vychutnal hostujícího gólmana.

Na začátku třetí třetiny dokázal Pravda svůj tým podržet při tutovce hostů, ale pak přece jen zblízka kapituloval. Klatovy poté měly šanci srovnat skóre při čtyřminutové přesilovce po krvavém faulu na Linharta, ale nedokázaly dostat puk do branky soupeře. Střeleckou smůlu měly i v závěru utkání, kdy díky vyloučení dvou hostujících hráčů a odvolání brankáře Pravdy hrály 86 vteřin šest na tři, a tak utkání skončilo těsnou výhrou Medvědů.

„Soupeř hraje první ligu, byl velmi kvalitní. Kluci k tomu přistoupili také dobře, ale samozřejmě nás pořád trápí neproměňování šancí. Kdybychom Berounu odskočili o dvě branky, mohl být zápas úplně jiný. V power play už to byla taková křeč, ale jako příprava to bylo úplně super. Před prvním mistrákem mi to ukázalo vše, co jsem potřeboval," řekl po utkání kouč klatovský Radek Mužík.

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Branky: 36. Bernad (Blumentrit) – 23. Malý (Novák, Sklenička), 44. Strom. Vyloučení: 2:6. Diváků: 88.

HC Klatovy: Pravda (připraven Lejsek) – Hucl, Fait, Blumentrit, Pouska, Linhart, Mrázek, Kocman, Pavlis, Pacanda, Vizinger, Čuban, Vondryska, Bernad, Bastl, Němec, Kodýtek, Pitel. Trenér: Mužík.

V sobotu čeká klatovské hokejisty první zápas nového ročníku druhé ligy, když doma přivítají Klášterec. Oproti duelu s Berounem by se základní sestava měla změnit na pěti postech, když by měli nastoupit hráči, kteří jsou zranění. „Hrát už by měli Steiner, Topinka, Martinec, Zeman a Kajer," potvrdil Mužík.