Téměř sedmapadesát minut tahali za kratší konec provazu, ale nakonec odcházeli z ledu šťastnější. Hokejisté Klatov přivítali doma v sobotním zápase třicátého kola druhé ligy Dvůr Králové nad Labem. Vítězná série osmi zápasů v řadě byla proti týmu hrajícího středovou skupinu třetí nejvyšší domácí soutěže v ohrožení. Klatované se totiž dlouho nemohli prosadit. Hosté naopak jednou brankáře Berana propálili.

Když už to vypadalo, že poprvé od 28. listopadu loňského roku vyjdou svěřenci trenéra Michala Straky bodově naprázdno, prosadil se v čase 56:16 střelou do horního růžku Josef Roubal. Zbývající čas se v poklidu dohrál a oba výběry nabídly fanouškům na chladném klatovském zimním stadionu hokejovou porci navíc.

Ta však nakonec netrvala dlouho. Na začátku prodloužení byl totiž za držení hole vyloučen hostující Havlas, čehož klatovští borci po šestašedesáti vteřinách dokázali využít. Mezi betony jinak výborně chytajícího gólmana Čápa uklidil černou gumu domácí snajpr Uhlík. Západočeši tak natáhli svou úctyhodnou šňůru výher již na devět zápasů. Byť tentokrát si do tabulky připsali „pouze“ dva body.

„Další těžký zápas. Soupeř hrál opravdu výborně. Byl zarputilý, dobře bruslil. Celkově to bylo velmi vyrovnané utkání,“ hodnotil trenér Klatov Michal Straka. „Možná, že jsme měli v zápase trošku větší šance než hosté, ale dlouho jsme se nemohli prosadit. Dvůr Králové se ve druhé třetině dostal do vedení, které držel téměř až do konce zápasu,“ pokračoval kouč Klatov. „Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři lajny a myslím si, že jsme zejména v závěru měli více sil než soupeř. Nakonec se nám podařilo tři minuty před koncem vyrovnat a v prodloužení jsme v přesilové hře dokonali obrat. Vítězství si opět moc vážíme, protože se nerodilo vůbec lehce,“ dodal na závěr klatovský kormidelník.

SHC Klatovy - Dvůr Králové 2:1 pp.

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 1:0. Branky a nahrávky: 57. Josef Roubal (Michel), 62. Uhlík (Rubner) – 31. Dušek (Pokorný, Panna). Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Sedláček. Vyloučení: 1:3. Využití přesilovek: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Sestava Klatov: Beran – Šiler, Staněk, Slavík, Váchal, Houfek, Sysel – Kristl, Rubner, Hanzlík, Markov, Matiášek, Markov, Michel, Tulačka, Josef Roubal, Uhlík, David Roubal, Vavřička. Trenér: Michal Straka. Příští zápas – sobota 17.00: BAK Trutnov – SHC Klatovy.