Start Luby narazil ve Strakonicích na vedoucí Katovice a domů si odvezl porážku.

I tak jsou na tom Luby z Klatovska v tabulce nejlépe – s 22 body jsou na 3. místě. Hokejisté TJ Sušice jsou na 4. místě s 19 body, ale mají dva zápasy k dobru, o příčku níže je HC Horažďovice s 18 body a tabulku uzavírá Sokol Cehnice se 14 body. O čelo tabulky svádí boj HC Katovice a Sokol Radomyšl, oba týmy svým soupeřům bodově odskočily, vedoucí Katovice mají 29 a druhá Radomyšl 27 bodů, navíc ale zápas k dobru.

Horažďovice – Sušice 6:3

První třetina přinesla opatrný hokej, nikdo nechtěl udělat chybu a šancí mnoho nebylo. Až v 19. minutě se prosadil domácí Tetour. Druhé dějství se hrálo v podobném duchu, šancí na obou stranách však přibývalo. Přesně v polovině utkání zvýšil na 2:0 pro Horažďovice Lukáš Sosna, necelé tři minuty nato se však po pěkné akci gólově uvedl sušický Vachoušek. To, že hráčům Sušice třetí třetiny moc nejdou, se ukázalo hned na začátku. Za 89 vteřin inkasovali tři branky a o zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Ve 42. minutě sice Vávrů snižoval, ale domácí hokejisté komplikace nepřipustili. V přesilovce v 50. minutě svůj náskok ještě navýšili a zápas dotáhli do vítězného konce. Sušice sice ještě dokázala využít přesilovku 5 na 3, když se znovu trefil Vávrů, ale na body to tentokráte nestačilo.

Třetiny: 1:0, 1:1, 4:2. Vyloučení: 4:6. Branky: Lukáš Sosna 2, Tetour 2, Šrámek, Knetl – Vávra 2, Vachoušek

Katovice – Luby 8:5

Lubský Start nenavázal na své předchozí výkony a po nevydařeném utkání odjížděl ze Strakonic bez bodů. Povedl se se mu sice začátek zápasu, když již ve 13. sekundě katovická obrana zapomněla na Maláta číhajícího na modré čáře a ten svůj sólový nájezd zakončil rychlou úvodní brankou. Pak však hosté hlavně chybami v obraně umožnili Katovicím pohodlně vyrovnat a pustili je dokonce do vedení 3:1. Naštěstí v poslední minutě třetiny se dostal do šance Kamil Pikhart, který kontaktní brankou dostal Luby opět do hry. Ani ve druhé třetině se Luby nevyvarovaly chyb a domácí je znovu trestali. Dvakrát se prosadil Jícha, za Luby snižoval v přesilovce bekhendovou střelou opět Malát. Snaha srovnat skóre hned v úvodu závěrečné třetiny hostům nevyšla. Byli to naopak opět domácí, kteří vsítili hned v úvodu třetiny dva góly a vedli již 7:4. Vzápětí sice snižoval znovu lubský Malát, ale další šance jeho spoluhráčů R. Pikharta a K. Kašpara zůstaly nevyužity. Domácí Křivanec vzápětí jistil výhru svého týmu, za hosty již jen kosmeticky upravoval Radek Pikhart.

Třetiny: 3:2, 2:1, 3:2. Branky Lub: Malát 3, Kamil Pikhart, Radek Pikhart. Rozhodčí: Vacek – Kordík, Kříž. Vyloučení: 6:10

Další, již 16. kolo tohoto přeboru je na pořadu až 25. ledna, tuto neděli je však na pořadu dohrávka 6. kola, ve kterém se na zimním stadionu v Sušici utká od 16 hodin v derby domácí Sušice s Luby.

Karel Šot