Na mostecký led zajížděli v pondělí k prvnímu semifinálovému utkání II. ligy skupiny Západ hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy. Domácí Most nepřipustil překvapení, potvrdil roli favorita a ujal se v sérii vedení 1:0.

První třetina patřila jasně domácím. Most si vytvořil od začátku převahu. Už v 5. minutě se do obrovské šance před klatovským gólmanem Sedláčkem dostal Vrtek, v 11. minutě zachránilo Klatovy břevno. Ve 12. minutě už domácí svůj tlak zúročili i gólově a dostali se do vedení. Klatovský gólman Sedláček byl v ohni střel, ale za jeho záda se dostala jen jedna. V 17. minutě ho při mostecké přesilovce propálil Vrtek. Domácí měli ještě možnost navýšit skóre, ale Havlůj od modré trefil jen tyč.

Ve druhé třetině ale Klatovští „zvedli hlavy“. Dobře si hlídali svoji modrou a vyráželi do útoků. Šance se střídaly, hodně blízko ke vstřelení kontaktní branky měli hostující Zeman a Kepl, na druhé straně neuspěla v nájezdu dvojice Bíza – Maxa, a tak nakonec druhá část hry skončila bez gólů.
Třetí třetina pokračovala ve stejně vyrovnaném duchu. Klatovy bojovaly, Most si udržoval dvoubrankový náskok a chtěl definitivně utkání rozhodnout. Domácí brankář Brzbohatý vytáhl proti Hošťálkovi a Švíkovi výborné zákroky, a tak se stále skóre neměnilo. Klatovští vsadili 80 vteřin před koncem zápasu vše na jednu kartu a šli do power play. Brzobohatý ovšem jejich náporu odolal a navíc se domácím podařilo vstřelit třetí gól do prázdné klatovské branky.

„Neodjížděli jsme komplet, z pracovních důvodů nám chyběl Kajer, z Plzně neuvolnili Petrušku a Maxa byl zraněný. Ale přesto jsme odehráli celkem vyrovnaný zápas. V první třetině byli lepší domácí, kteří na nás doslova vlítli, ale ve druhé jsme měli navrch my a třetí byla vyrovnaná. Zápas rozhodly proměněné šance Mostu, nám to tam nepadlo. Dobře jsme bránili, akorát z jsme z toho měli dát góly. Musíme se teď připravit na odvetu. Budeme hrát srdcem, aby byli diváci spokojení a určitě chceme sérii vrátit zpátky do Mostu,“ uvedl po zápase klatovský trenér Radek Mužík.

HC Most - SHC Klatovy 3:0

Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0. Branky a nahrávky: 12. Bíza (Luštinec), 17. Vrtek (Salač), 60. Havlůj. Rozhodčí: Schmejkal - Žemlička, Nepomucký.

Sestava SHC Klatovy: Sedláček (Šproch) - Fiala, Zeman, Mainer, Mrázek, Hucl, Růžička, Sullmann - Vondryska, Špaček, Steiner - Hošťálek, Kepl, Bastl - Švík, Hobl, Kocman - Pavlis, Čuban.

Semifinálová série se přesouvá dnes do Klatov, kde budou Klatovští od 18 hodin bojovat o vyrovnání stavu.