Jako první udeřili hosté z Klatov, kteří se v polovině úvodní třetiny ujali vedení. Ženíšek s Kvasničkou rozjeli ve vlastním pásmu velice rychlou a pohlednou akci, kterou po čtyřech vteřinách od jejího založení zakončil přesnou "nastavovačkou" před brankářem Kašparem kapitán týmu Josef Roubal.

Domácí se dostali zpátky do hry na konci první třetiny po hrubé chybě gólmana Koláře. Ten za brankou ve snaze bleskurychle rozehrát touš trefil pouze čepel dotírajícího a dobře předvídajícího Vrtka, pro něhož už nebyl problém poslat kus černé gumy do zívající svatyně. Ve 30. minutě chebští borci skóre otočili.

SHC Klatovy - HC Stadion Cheb (Winter Classic).
Kapitán Roubal: Winter Classic? Zážitek, ale stačil. Sníh a déšť nemusím

V této situaci však klatovský brankář nemohl dělat vůbec nic. Pélašila totiž na něj sama dvojice Rozhon, Prošek a druhý jmenovaný hokejista v modrém sportovním hábitu neměl sebemenší problém dopravit kotouč do branky - 2:1.

V závěru druhé třetiny bylo v táboře domácího týmu ještě veseleji. Václav Skuhravý, legenda karlovarské Energie, v přesilovce pět na čtyři nabil Janu Nekvindovi, a ten propálil Kristiána Koláře potřetí. Do kabin po čtyřiceti minutách se tak šlo za stavu 3:1 pro chebský Stadion. Zcela po zásluze…

SHC Klatovy (červení), ilustrační snímek.
Hokejisté prolomili černou šňůru. Doma po výborném výkonu sestřelili Cheb

Ve třetí třetině se dlouho nic moc zajímavého nedělo. Trošku vzruchu přinesla až 55. minuta, která fanouškům v ochozech nabídla pěnící nervy, stříkající emoce, ale hlavně také bitku. Hlavními aktéry pěstního souboje byli klatovský obránce Jakub Houfek s domácím bombarďákem Davidem Troškou. Jedné branky se ale Eger banda a spol. ještě dočkala. V čase 59:02 uzavřel skóre zápasu střelou z vlastní třetiny do prázdného zařízení veterán Václav Skuhravý.

HC Stadion Cheb - SHC Klatovy 4:1

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0. Branky a nahrávky: 19. Vrtek, 30. Prošek (Rozhon, Kořán), 40. Nekvinda (V. Skuhravý, Vrtek), 60. V. Skuhravý - 10. J. Roubal (Ženíšek, Kvasnička). Rozhodčí: Battěk - Jurak, Hlinka. Vyloučení: 5:5. Vyšší tresty: 2:3. Využití přesilových her: 1:0. Góly v oslabení: 0:0. Diváci: 332. Sestava HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) - Stejskal, Kořán, Shikut, Troška, Šik, Iakhanov, Strýček - Šťastný, Filippenko, Čejka, Vrtek, Fečo, V. Skuhravý, Shafeev, Rozhon, M. Skuhravý, Nekvinda, Krutina, Konášek, Prošek. Sestava SHC Klatovy: K. Kolář (A. Pitel) - Walter, Kanta, Pánek, Šilhán, Vajner, Houfek, Kovářík - Matoušek, Kvasnička, Prokop, Beníšek, F. Kolář, D. Čech, J. Roubal, Ženíšek.

2. liga, skupina západ (nadstavba B, 6. kolo - Winter Classic): SHC Klatovy (hokejisté v červených dresech) vs. HC Stadion Cheb.
FOTO, VIDEO: Déšť ani sníh štěstí nepřinesly. Winter Classic Klatovy prohrály