SHC Klatovy – HC Trutnov 3:5

Hned po dvou minutách šli domácí po faulu Žáčka do čtyř, ale hosté si přes několik slibných situací na Polívkovi v domácí brance vylámali zuby. Gólem neskončila ani situace na druhé straně, kdy po střele Žáčka vypadl puk Čápovi z lapačky, ale domácí ho stihli odvrátit do bezpečí. V 8. minutě si rozhodcovská trojice poprvé (a rozhodně ne naposledy) rozzlobila domácí publikum, když po pádu jednoho z Trutnovských nechala pokračovat ve hře, ale pak překvapivě dostal Michel 4 minuty za vysokou hůl. Domácí se se štěstím dlouho bránili, když jednou jim pomohla i tyč, ale tři vteřiny před návratem šikovného útočníka na led přece jen inkasovali. Před závěrem třetiny ale oplatili hostům stejnou mincí, když se při početní výhodě pěkně trefil Kepka.

Začátek druhé třetiny nabídl obrovskou šanci hostů, když sám jel na Polívku Chytráček, ale přestřelil. Zakrátko se vyplnilo otřepané „nedáš – dostaneš" a Klatovy poslal do vedení kapitán Kubeš. Uběhlo pouhých 95 vteřin a domácí publikum mělo opět ruce nad hlavou, při přesilovce nedal brankáři hostů šanci Beran. Za hosty mohl snížit krátce poté Kozák, ale tutovka skončila na Polívkových betonech. Jenže v 35. minutě už se hosté radovali, když jeli tři na jednoho a v koncovce nezaváhali. Za minutu mohl domácím vrátit dvoubrankový náskok Michel, ale neproměnil svůj nájezd. A to samé bohužel zopakoval po další minutě.

Ve třetí třetině už se nehrálo tak „nahoru dolů" jako v předchozích dvou, ale góly padaly i v ní. Ovšem dávali je jen hosté, kteří otočili na 4:3 a v čase 58:55 pečetili svoje vítězství střelou do prázdné branky při power play domácích.

Třetiny: 1:1, 2:1, 0:3. Branky a nahrávky: 19. Kepka (Polata, Michel), 27. Kubeš (Hobl), 28. Beran (Holý) – 13. Šimoníček (Karlík), 35. Škvor (Koutník), 51. Březina (Kozák), 57. Veselý (Luštinec, Junek), 59. Březina (Šimoníček). Vyloučení: 9:8 + Culek (KLT) 20 min. Rozhodčí: Hornáček, Tvrdík, Černý. Diváků: 380.

Sestava SHC Klatovy: Polívka (Lejsek), Blumentrit, Zeman, Žáček, Holý, Marcel, Pondělík, Hobl, Kubeš, Pacanda, Culek, Vondryska, Beran, Polata, Kepka, Michel, Bastl, Čuban, Pejchar.

Další výsledky skupiny Západ: HC Moravské Budějovice 2005 – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:5, NED Hockey Nymburk – HC Řisuty 6:4, SKLH Žďár nad Sázavou – HC Draci Bílina 5:0, HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Baník Sokolov 2:3, HC Děčín – HC Kobra Praha 7:5, Hockey Club Tábor – HC Stadion Vrchlabí 9:1.