SHC Klatovy - HC Řisuty 3:5

V první třetině se hrál urputný hokej s minimem šancí. Hosté měli blízko ke gólu ve 14. minutě, ale Janeček trefil z mezikruží jen Sochůrkovu masku. Ještě v téže minutě se dostaly do vedení Klatovy, Chabra v hostující brance prostřelil od modré Špaček. Další góly si domácí schovali na 19. minutu, kdy nejdříve na brankovišti doklepl puk do sítě Tulačka a po něm překvapil gólmana ukrytou střelou z kruhu Němec. A protože Sochůrek vychytal Kellera, vyhráli domácí úvodní dějství 3:0.

Ve druhé třetině nebyla o brankové příležitosti nouze. Pohříchu to většinou hořelo před brankou domácích. Řisuty orámovaly prostřední část dvěma brankami. Ve 23. minutě si nepozorován sjel k brance Kos a dal první gól hostů. V závěru třetiny pak využil přesilovku Hegenbart a snížil na rozdíl jediného gólu. Na tom, že Klatovy vedly i po druhé třetině, měl velkou zásluhu gólman Sochůrek, který hostům zlikvidoval hned tři samostatné nájezdy. Samostatný únik se na druhé straně nepodařil proměnit ani klatovskému Vlčkovi.

Domácí se z útlumu nedostali ani ve třetí části. Hned v jejím úvodu otřel gólovou střelu o břevno hostující Krpata a bylo srovnáno. Sochůrek se pak překonal při dalším hostujícím přečíslení 2 na 1. Také domácí mohli strhnout vedení na svoji stranu, ale Kantner ve výhodné pozici pálil vedle. Rozhodující gól dal v 56. minutě hostující Borovanský, který využil přesilovou hru. Klatovští mohli vyrovnat v závěrečné power-play, ale Chabr i se štěstím všechny jejich pokusy kryl. Definitivní tečku tak udělal gólem přes celé hřiště do prázdné branky Kos.

„Hodnotí se mi to těžce. Někdy se prohraje, i když se zápas odmaká naplno, ale to nebyl dnešní případ. Dnes jsme si vyhrát nezasloužili. Snadno jsme se dostali do vedení 3:0, ale od druhé třetiny jsme hráli špatně. Nepamatuji si, že by měl někdy soupeř tolik samostatných nájezdů a přečíslení. Všichni chtěli útočit, nikdo nikoho nezajišťoval. Musíme se vrátit ke zodpovědné a poctivé hře, která je založená na velkém pohybu a nasazení, protože ta nás dostala tam, kde jsme," vyjádřil se k utkání trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 3:0, 0:2, 0:3. Branky a nahrávky: 14. Špaček (Tulačka), 19. Tulačka (Vracovský, Kružík), 19. Němec (Houfek, Kubík) – 23. Kos (Borovanský, Sedláček), 39. Hegenbart (Kolařík, Kulich), 41. Krpata (Sedláček), 56. Borovanský (Krpata, Babický), 60. Kos. Rozhodčí: Malota – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:9, navíc Marcel (KT) a Sedláček 10 min OT. Využití: 0:2. Diváci: 242.

SHC Klatovy: Sochůrek (Štekr) – Špaček, Kubík, Slavík, Houfek, Hlaváček, Marcel, Kaňák – Švarc, Topinka, Uhlík, Tulačka, Vracovský, Kružík, Pacanda, Beneš, Němec, Vlček, Kantner, Rubner.

Ostatní výsledky: Bílina – Jablonec nad Nisou 3:4p, Kobra Praha – Trutnov 6:2, Vrchlabí – Klášterec nad Ohří 3:2, Děčín – Sokolov 6:0.

10. HC Baník Sokolov⋌33  5 1 3 24  75:174 20

V dalším zápase hrají Klatovy v sobotu 18. února od 17 hodin v Klášterci nad Ohří.