První třetina ještě gól nepřinesla, ve druhé už se ale děly věci. Hned po začátku si na levém křídle nabruslil do útočného pásma Selingr a střelou do horního růžku nedal Francouzovi šanci.

Plzni se podařilo vyrovnat ve 25. minutě. Vlasák se protáhl mezi dvěma obránci až před branku a prostřelil Trvaje pod vyrážečkou.

Západočeši šli ve druhé části i do vedení. Adamský v přesilovce uklidil z bezprostřední blízkosti poskakující puk do branky.

Poslední slovo prostředního dějství měl ale opět Selingr. Tentokrát si najel zprava a jeho tvrdou ránu příklepem našel Francouz až v síti.

Poté měl blízko ke svému druhému gólu Adamský, ale trefil jen břevno.

Ve třetí třetině se Orli tlačili dopředu, pohlednou akci Pláška ale Haman nedotáhl do gólového konce.

Znojmo se dočkalo v 57. minutě. Plzeňští šli do tří a dvojnásobnou početní výhodu využil ranou z mezikruží kapitán Bičánek.

Plzeňští poté nemohli přijít rozhodčímu Šírovi na jméno. A milí nebyli ani na novináře. „Běžte do pr…,“ reagoval na dotazy žurnalistů kapitán Martin Straka.

Plzeňský trenér Pavel Hynek už byl poté o poznání klidnější. „Zhodnotím to krátce. Pětapadesát minut jsme dřeli, padali do střel a měli šanci na dobrý výsledek. Pak jsme šli do tří a dostali branku. Víc k tomu nemám co dodat. Možná, že až to uvidím na videu, zjistím, že to opravdu faul byl, a změním názor,“ uvedl ke klíčovému vyloučení Hudce bývalý kouč Znojma.

Hynkův tým o další body bojoval v hodně poslepované sestavě. „Kracík, Ludvík a Šinágl mají chřipku, proto na levé křídlo nastoupil obránce Dresler a zahrál dobře. Do dalšího zápasu se snad někdo z marodky vrátí, zároveň ale mám strach, aby někdo jiný neulehl,“ dodal trenér Plzně.

V domácím táboře vládla o poznání lepší nálada. „Přesilovka pět na tři měla být, takže jsme rádi, že jsme ji využili. Byl to těžký zápas, Plzeň vsadila na defenzivu a nějaké brejky, případně přesilovku. Takové zápasy jsou pro nás obtížné,“ uvedl znojemský asistent Václav Baďouček.

V dalším kole se Plzeňští střetnou v neděli na svém ledě od 17.30 s Třincem.

Znojmo – Plzeň 3:2

Třetiny: 0:0, 2:2, 1:0

Muž zápasu: Selingr

Znojmo: Trvaj – Bičánek, Tesařík, Rýgl, Mojžíš, Mrázek, Švrček – Erat, Dopita, Selingr – Čachotský (41. Kucharczyk), Haman, Plášek – Svoboda (21. Růžička), R. Procházka, Demel. Trenér: Rulík.

Plzeň: Francouz – Benák, Hudec, Cartelli, Smrek, Redlihs, Pácal – Tomas, Straka, Vlasák – Adamský, J. Kovář, Matějovský – Kubica, Dvořák, Dresler. Trenér: Hynek.

Branky a nahrávky: 21. Selingr (Tesařík, Dopita), 36. Selingr (Dopita, Bičánek), 57. Bičánek (Selingr) – 25. Vlasák (Tomas, Benák), 29. Adamský (Kovář). Rozhodčí: Šír – Kreuzer, Polónyi. Vyloučení: 4:9, navíc Hudec 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 3136.