O osudu letošního ročníku se teprve bude jednat, o čemž ostatně hovořil také ředitel a hlavní tvář této amatérské soutěže Luboš Hosnedl. „Letos se sezona samozřejmě nedohraje, ale rozhodně jsme ji zatím neukončili. Musíme se sejít se zástupci ostatních klubů a říct si, co bude dál,“ sdělil Deníku ředitel Šumavské ligy amatérského hokeje.

„Ve hře jsou asi dva scénáře. Jednou z variant je to, že je sezona zatím jen přerušená a dohraje se třeba v červenci před startem dvanáctého ročníku. Existuje také možnost, že se sezona ukončí a vítězem se stane tým, který získal po druhé části nejvyšší počet bodů,“ prozradil možné scénáře Luboš Hosnedl.

Šumavskou ligu hraje letos devět týmů, které se mezi sebou měly utkat třikrát. „Sice do konce ročníku zbývají odehrát „jen“ necelé dvě desítky zápasů, ale pokud se dohodneme na druhé možnosti, všechny duely třetí části se anulují. Ale jak už jsem předeslal, mám nějakou vizi i návrhy, ale chtěl bych slyšet také názor zástupců hrajících klubů,“ pokračoval ředitel soutěže.

Problémem však bude, kde se setkání členů o nejbližší budoucnosti ligy uskuteční. „To asi problém bude, po zavření hospod, restaurací a vlastně i zimního stadionu, se nemáme kde sejít. Musíme něco vymyslet a uvidíme, jak se dohodneme,“ dodal.

Pokud by se sezona dohrála později, titul už nikdo nemůže vzít týmu HC Vizi Auto, který má v čele této tradiční soutěže nedostižný jedenáctibodový náskok. O druhé místo by se však strhla pořádná bitva. Mezi doposud stříbrným Dynamem a čtvrtým Nýrskem je rozdíl pouhých dvou bodů.