SHC Maso Brejcha Klatovy porazil v utkání osmadvacátého kola skupiny Západ své favorizované hosty ze středních Čech 4:0.

„Jsem moc rád, že jsme před domácím publikem uspěli proti tak kvalitnímu soupeři, jakým bezesporu Benešov je,“ oddechl si po utkání trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban. Ten se se svým kolegou na trenérské lavičce Petrem Kořínkem shodl, že hokejisté předvedli výbornou týmovou práci. „Táhli jsme za jeden provaz, byl to skvělý kolektivní výkon, což bylo rozhodující. Hráči na ledě dodržovali taktické pokyny, nehrnuli jsme se bezhlavě do útočení, hráči se zodpovědně vraceli,“ chválil Čuban. „Je pravdou, že jsme zápas začali trošku zakřiknutě, ale troufám si tvrdit, že od druhé třetiny duelu jsme byli lepším týmem,“ dodal lodivod.

Klatovští hokejisté neinkasovali ani jednu branku, a měli tak obrovskou radost z první uhrané nuly v soutěžním ročníku 2008/2009. Lví podíl na ní měl ve středu určitě i gólman Martin Tvrdík, který odchytal vůbec první celý zápas v sezoně.

,,Ulč nebyl zdravotně v pohodě a Martin Tvrdík se na utkání připravil výborně. Jež absolvoval jen jeden trénink a ještě nebyl na zápas připraven. Byl ale připravený v šatně v případě potřeby Tvrdíka vystřídat. Nemůžeme si dovolit tak velký risk jít do utkání pouze s jedním gólmanem. Ale Martin Tvrdík to zvládl skvěle. Vychytaná nula je třešnička na výkonu, který předvedl.“ vyzdvihl výkon gólmana Pavel Čuban.

Poprvé se domácímu publiku ve středečním utkání proti Benešovu představili v barvách Klatov noví i staronoví hráči. „Určitě přinesli oživení do naší hry, zlepšila se hra dozadu. Teď máme k dispozici čtyři kompletní a velmi vyrovnané lajny, už to nestojí pouze na několika hráčích. Vytvořili v týmu zdravou konkurenci, nikdo z hráčů si už nemůže dovolit na ledě cokoli vypustit,“ uvedl trenér Klatov, jehož hokejoví svěřenci budou o další druholigové body bojovat v neděli 25. ledna od 18.00 hodin na ledě HC Stadion Litoměřice. V prvním vzájemném utkání desátého kola základní části skupiny Západ Klatovští své litoměřické hosty porazili těsně 3:2.

Do nedělního utkání devětadvacátého kola skupiny Západ podle postavení v průběžné mistrovské tabulce půjdou v roli favorita hokejisté Klatov, kteří jsou s osmačtyřiceti body na sedmém místě. Litoměřice okupují šestnáctou příčku s pětatřiceti body.

„Ale nemůžeme se koukat na to, kdo na jakém místě tabulky je. Žádného soupeře nelze podcenit, navíc takového, který bojuje o účast v play-off. Musíme jít do každého zápasu naplno.“ připomněl Pavel Čuban.