Hokejový přebor mužů Strakonicka, ročník 2011/2012, je připraven. První kolo je na pořadu o víkendu 15. a 16. října a opět nebudou chybět zástupci klatovského okresu.

Šestice účastníků je složena z SK Diorit Strakonice, HC Sokol Katovice, TJ Drahonice, HC Horažďovice, TJ Sušice a Startu VD Luby. Přebor se bude hrát tříkolovým systémem, ale týmy z Klatovska se musí podřídit stanoveným podmínkám a třetí kolo odehrají jen na zimním stadionu ve Strakonicích.

Bez Malé Vísky

Lubský Start si v loňské sezoně v soutěži vedl výborně, dlouho usiloval o celkové prvenství, ale nakonec ho přenechal hokejistům Sokola Malá Víska, kteří byli nováčkem soutěže (před tím hráli Tachovský regionální přebor) a Strakonický přebor nakonec s přehledem vyhráli.

Malá Víska ale v novém ročníku v přeboru Strakonicka již startovat nebude. Z vítězného maloveského týmu, který byl výrazně posílen o hráče z SKP Klatovy (ten se v loňském ročníku nepřihlásil do krajského přeboru), odešli někteří hráči zpět do Klatov. Nikoliv však do SKP, ale obnovili mužstvo HC Klatovy B.

Do tohoto nového týmu přešli i někteří další maloveští hráči, a tak se vedení Sokola Malá Víska rozhodlo, že jejich tým bude hrát Sdružený přebor Tachovska, který má přece jen slabší úroveň. Tento přebor se bude hrát čtyřkolovým systémem, který zakončí play off, a startovat v něm budou týmy z Tachovska, Domažlicka a Klatovska (Tachov, Stříbro, Přimda, Díly, Staňkov a Malá Víska). Chybí v něm ale loňský účastník, Okula Nýrsko. Ta uhrála 4. místo, ale do nového ročníku se již nepřihlásila, přerušila svoji hokejovou činnost v mistrovských soutěžích. Důvod je prostý – nedostatek hráčů.
Hned na úvod hokejového přeboru Strakonicka se střetnou dva favorité této soutěže. Lubský Start totiž hostí v sobotu 15. října na zimním stadionu v Klatovech od 18.00 hodin Diorit Strakonice. Ve stejný den, ale na zimním stadionu ve Strakonicích, se hraje od 14.00 hodin utkání HC Katovice - TJ Sušice a od 16.15 hodin pak utkání TJ Drahonice - HC Horažďovice.

Nováček Klatovy B

Novicem v letošní nové hokejové sezoně tak bude tým mužů HC Klatovy B. Mužstvo bude složeno výhradně z odchovanců klatovského hokeje, kteří v minulé sezoně hráli nižší soutěže za Malou Vísku, Luby a Nýrsko, doplněno o hráče, kteří skončili v juniorce HC Klatovy a nedostali se do A týmu mužů. Věřme, že se mezi kvalitními týmy Krajské ligy, kterými jsou HC Rokycany, TJ Apolo Kaznějov, HC Pubec Plzeň, KLH Božkov, SKP Rokycany, HC Chotíkov A, Ekonomické stavby Plzeň A, KLH Meteor Třemošná A, neztratí. Účast tohoto nového družstva v novém soutěžním ročníku vítají jistě i klatovští fanoušci.

Krajská liga odstartuje 1. kolem v pátek 21. října a klatovské béčko na úvod hraje venku s Kaznějovem. Prvním soupeřem doma by jim měl být ve 2. kole HC Pubec Plzeň, tím posledním pak HC Rokycany (venku) začátkem března 2012, kdy bude tato soutěž končit.

Karel Šot