Okresní derby lubského Startu s Horažďovicemi, které hostil zimní stadion Klatovy, nabídlo fanouškům v ochozech spíš taktickou bitvu.

Z archivu: HC Klatovy B - HC Baník Sokolov B.
Finále je daleko. Béčko hokejových Klatov půjde do odvety s třígólovou ztrátou

Lépe začali hosté, kteří šli v 18. minutě zásluhou branky Michala Košatka, jenž využil pobídky kapitána Sosny, do vedení.

Z archivu Deníku: Hokejisté lubského Startu (černí) na domácím ledě pouze remizovali s výběrem HC Horažďovice 1:1.Z archivu Deníku: Hokejisté lubského Startu (černí) na domácím ledě pouze remizovali s výběrem HC Horažďovice 1:1.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Na začátku druhé třetiny ovšem domácí vyrovnali, a to díky gólu teprve dvaadvacetiletého útočníka Jana Šefla. To ale bylo po hříchu z utkání všechno, a tak se oba týmy rozešly smírně a s pouze jedním mistrovským bodem.

TJ Klatovy na 4x 50 metrů získala na Košařově memoriálu bronz. Na snímku zleva: Karolína Bezpalcová, Alena Hašková, Veronika Dulková, Denisa Šlajsová. Úplně vpravo je pak ještě Nikola Kotlanová, která se mezi svými umístila v první dvacítce.
Novosádová v Ústí zářila, klatovským plavkyním se dařilo také v Plzni

Tabulku po 19. kole vedou Katovice, druhé jsou s odstupem šesti bodů Luby a třetí pozici drží jihočeské Drahonice, které měly o víkendu kvůli lichému počtu účastníků v soutěži volno. Na čtvrté místo se díky zisku cenného bodu se Startem posunuly Horažďovice a tabulku uzavírají hokejisté TJ Sušice.

TJ Start Luby – HC Horažďovice 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
25. Šefl (Malát, Staněk) – 18. Košatka (Sosna). Rozhodčí: Jindra – Cincmajer, Schmidt. Vyloučení: 2:6, navíc Martykán (Luby) 5 minut + trest do konce utkání za kopnutí a Košatka (Horažďovice) 10 minut osobní trest. TJ Start Luby: Lavička – Brousek, Martykán, Šmíd, Koutník, Valeček, Malát, Lorenc, Staněk, Koranda, Topinka, Hynek Pikhart, Hůla, Mužík, Šefl, Kamil Pikhart. HC Horažďovice: Doubek – Sosna, Finger, Košatka, Sýkora, Funda, Vovčko, Papež, Kašpar, Binder, Stehlík.

Z archivu: Muži BK Klatovy odehráli ve druhé lize další dva zápasy. Na půdě vedoucích Českých Budějovic schytali debakl, ale pak přehráli béčko Písku.
Tygři basketbalisty rozkousali, ale bodnutí sršněm Klatovany nebolelo

Kanadské bodování - TOP 10: 20 bodů – Pavel Brejcha (TJ Drahonice, 14+6), 19 bodů – Jan Holý (TJ Sušice, 8+11), 16 bodů – Jan Sulán (TJ Sušice, 10+6), Lukáš Novák (TJ Drahonice, 8+8), Filip Paukner (TJ Drahonice, 6+10), 15 bodů – Ervín Binder (HC Horažďovice, 11+4), 13 bodů – Hynek Pikhart (Start Luby, 7+6), Petr Krůček (Sokol Katovice, 5+8), 12 bodů – Petr Hradský (Sokol Katovice, 8+4), David Koranda (Start Luby, 6+6).

Aktuální tabulka: 1. Sokol Katovice (60:44, 20 bodů), 2. TJ Start Luby (60:78, 14 bodů), 3. TJ Drahonice (53:34, 13 bodů), 4. HC Horažďovice (47:61, 11 bodů), 5. TJ Sušice (51:54, 10 bodů).

7. kolo DAFL: Topovky Řenče (modré dresy) vs. Sokolky Neznašovy.