Před sobotním utkáním sedmadvacátého kola skupiny Západ na ledě pražské Kobry v druholigovém týmu SHC Maso Brejcha Klatovy nezůstal téměř kámen na kameni. Vedení klatovského klubu totiž přistoupilo k velmi překvapivé hráčské rošádě.

Obránce Petr Mainer v Klatovech ukončil činnost a našel si angažmá v Německu. Ze sestavy Klatov vypadli útočníci Jan Hochmann a Martin Holý. „Mainerovo rozhodnutí nás překvapilo, ale vzhledem k tomu, že jsme měli rozjednané nové hráče, nebránili jsme mu. Holý s Hochmannem dostali nabídku k hostování v jiném klubu, ovšem víc neprozradím, protože konečné rozhodnutí padne ve středu, kdy se sejdeme se zástupci klubu, který má o tyto dva hráče zájem,“ informoval Deník prezident HC Klatovy Václav Šimek.

Naopak poprvé by měli v Praze nastoupit v klatovských barvách obránci Karel Tureček s Václavem Fialou, v útoku pak Petr Špaček, Jakub Kocman, Tomáš Hrubý a Jan Pavlis. Tito hokejisté, jejichž mateřským klubem je plzeňský Lasselsberger (kromě Hrubého), vymění druholigový rokycanský dres za klatovský. Především příchod Turečka, Fialy, Špačka a Pavlise, kteří už v Klatovech hráli, mnohé překvapil, možná i rozhořčil. Tito hokejisté totiž přede dvěma roky nechaly tým z Pošumaví ve štychu, když těsně před sezonou odešli do Rokycan. V Klatovech zůstalo jen torzo a Klatovští museli narychlo začít budovat zbrusu nový tým.

„Nemíníme někomu zabouchnout naše dveře napořád, nebudeme si přece hrát na ublížené. To je hokejový život. Zmiňovaní hokejisté nás oslovili a projevili zájem v Klatovech hrát. Náš tým je navíc v současné době doslova zdecimovaný marodkou, my jsme se proto poohlíželi po posilách a zmiňovaní hráči byli momentálně na hokejovém trhu k mání. Po velmi důkladné analýze jsme se rozhodli dát jim ještě jednu šanci. Jsou to zkušení hokejisté, věřím, že pro náš tým budou v závěrečných druholigových bojích přínosem,“ vysvětlil šéf klatovského klubu Šimek.