HC Klášterec nad Ohří - SHC Maso Brejcha Klatovy 3:4 SN

Povedlo se jim to ve středečním utkání 17. kola skupiny Západ. O svém vítězství Klatované rozhodli až v samostatných nájezdech. Klatovští hokejisté začali lépe, zodpovědně i bránili, protože domácí měli v plánu těžit z nahazovaných puků. Tyto pokusy ovšem hosté úspěšně eliminovali, ale sklízeli první ovoce v podobě gólu až v 15. minutě hry, kdy spolupráci se Setikovským a Kořínkem zakončil Pitule. Domácím se povedlo vyrovnat až po přestávce, když ve 26. minutě doklepl puk do odkryté klece Novák. Ovšem ve 37. minutě se hosté znovu ujali vedení, když přihrávku M. Straky zachytil Švík a trefil se přesně pod lapačku domácího Damaška. Domácí ale ještě ve druhém dějství po přečíslení odpověděli. Ve 44. minutě třetí třetiny se znovu střelecky prosadil klatovský Švík po spolupráci s Maxou, ale domácí v 55. minutě střelou mezi betony vyrovnali. Hosté několik dalších šancí vedoucí k vítězství propásli, ale bez újmy přečkali i dvojnásobné oslabení před závěrečnou sirénou.

V prodloužení se šance střídaly na obou stranách, ale nastavený čas rozuzlení nepřinesl. A tak na řadu přišly samostatné nákezdy. Klatovský Švík neuspěl, stejně tak domácí Řezníček, stejně tak klatovský Holý ani klášterecký Panocha. Třetí sérii načal hostující Hobl, který skóroval. A protože domácí Dudek s kličkou na Ježovu lapačku neuspěl, ze dvou bodů se radovali Klatované.


Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 0:1 SN. Branky Klatov: 15. Pitule (Kořínek, Setikovský), 37. Švík (Straka), 44. Švík (Maxa), 66. Hobl (SN). Rozhodčí: Vild - Šula, Vitík. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváků: 100. Střely na bránu: 26:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Sestava Klatov: Jež - Mainer, Holub, Klaus, Kreuzmann, Sullmann, Kořínek - Švík, M. Straka, Hobl - Holý, Dorňák, Maxa - Pitule, Setikovský, Geltner.