Hned v 1. kole se v derby utkání utkali zástupci Klatovska – HC Horažďovice a Start VD Luby. Úspěšnější byly Horažďovice. Bez bodů se domů vrátili hokejisté TJ Sušice, kteří v dramatickém utkání jen těsně prohráli s TJ Drahonice.

Horažďovice – Luby 5:1 (0:0, 1:0, 4:1).

Jednoduché vítězství to nebylo. Luby se představily v dobrém světle, v úvodních dvou třetinách byly více než vyrovnaným soupeřem. Měly dokonce více gólových šancí, ale ty likvidoval bezchybný horažďovický brankář Václav Tábor. Ve 38. minutě hrály Luby přesilovku, ale horažďovický Michal Košatka překonal ze sóla lubského gólmana Krse. Na začátku třetí třetiny se domácí dostali do vedení 3:0. Luby se snažily, ale v cestě jim vždy stál skvělý Tábor. Domácím naopak vycházelo vše, na co sáhli, přidali postupně čtvrtou a pátou branku. Čestný úspěch Lub zaznamenal dvě minuty před koncem z přesilovky Kamil Pikhart.

Branky: Košatka 2, Panský, Sýkora, Jílek – Pikhart.

Drahonice – Sušice 7:6 (3:1, 3:0, 1:5).

Smolný zápas odehráli na úvod sezony sušičtí hokejisté ve Strakonicích. Ujali se sice vedení ve 4. minutě, kdy v přesilové hře skóroval Martin Vávrů, domácí ale srovnali kuriózním gólem a štěstí při nich stálo i dál. Sušice byla lepší, měla řadu šancí, které však gól nepřinesly – František Ryšavý dokonce neproměnil nařízené trestné střílení. Domácí naopak využili dvou ojedinělých příležitostí a vedli snadno 3:1. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Hosté se předháněli v zahazování šancí a domácí překonávali nejistého sušického gólmana Šlaise. Až závěrečná třetina přinesla obrat. Domácí ještě zvýšili na propastných 7:1, ale pak se hra odehrávala zcela v režii sušických hokejistů. Ti třetinu vyhráli 5:1 a málem dosáhli na bod. Poslední část hry zpestřila bitka domácího Kropáčka a sušického Korála, oba museli předčasně do sprch.

Branky: Procházka 3, Zeman 2, Brejcha, Havel – Šašek 3, Broža, Ryšavý, Vávrů.

V sobotu 13. října od 12.45 hodin se představí v Klatovech Luby, které hostí Katovice, v neděli 14. října se v Sušici utkají od 17 hodin hokejisté TJ Sušice s HC Cehnice, loňským vítězem kvalitního strakonického přeboru.

Karel Šot