Soutěž se hraje na zimním stadionu v Klatovech, a to převážně o víkendu. Obhajobu titulu mistra ligy z předešlých dvou ročnících bude hájit HC Autokempf Klatovy. Do soutěže se kromě něj přihlásily HC 2009 Nýrsko, HC Kinetic, HC Tango, HC Vizi Auto a AHC Čáp Auto. Hrací doba je třikrát patnáct minut čistého času a na hru budou dohlížet dva rozhodčí.

Úvodní zápas nového ročníku se uskuteční v neděli 9. října v 18.00 hodin a zahájí ho čestné buly, které vhodí trenér SHC Klatovy Radek Mužík, který věnuje do soutěže o nejproduktivnějšího hráče hokejku.

Rozpis prvních zápasů: HC Tango - HC Vizi Auto (NE 9. října, 18.00), HC Kinetic - AHC Čáp Auto (NE 9. října, 19.30), HC Autokempf Klatovy - HC 2009 Nýrsko (PO 10. října, 21.00).

„Tímto bych chtěl fanoušky pozvat na mistrovská utkání, která pobaví, ale i vyburcují k velké podpoře svých favoritů. Pro největší fanoušky máme připravenu speciální cenu FANDA Š.L.A.H., kterou věnovali naši partneři, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat,“ sdělil správce ligy Luboš Hosnedl. Rozpis zápasů a aktuality najdete na stránkách sumavska-liga-amaterskeho-hokeje.wgz.cz.