Západočeši doma v derniéře letošního – nepříliš povedeného – ročníku vedli už 2:0, když na úvodní branku Josefa Roubala z 28. minuty navázal o tři minuty později agilní Eret. Hosté, již jistí vítězové základní části, ale dokázali ještě do konce druhé periody srovnat, když nejprve využili přesilovou hru pěti proti třem a následně se prosadili i ve vlastním oslabení.

Z archivu: SHC Klatovy (červení) - HC Tábor.Z archivu: SHC Klatovy (červení) - HC Tábor.Zdroj: Jindřich Schovanec

Když už to vypadalo, že duel rozhodne prodloužení nebo nájezdy, trefil se podruhé v zápase Petr Eret, jenž svému týmu vystřelil poslední body v sezoně pouhé tři vteřiny před koncem. Svěřenci klatovského trenéra Michala Straky tak ukončili letošní ročník na nepostupovém pátém místě s dvoubodovou ztrátou na čtvrtý Havlíčkův Brod, jenž si však zahraje play-off.

SHC Klatovy - HC Tábor 3:2

Třetiny:
0:0, 2:2, 1:0. Branky a nahrávky: 28. J. Roubal (Beránek), 31. Eret (Uhlík), 60. Eret (Procházka) – 36. Endál (Kříž, Šulek), 38. Matiášek (Prášek, Kříž). Rozhodčí: Šperl – Tuháček, Sýkora. Vyloučení: 6:5. Využití přesilových her: 1:1. Góly v oslabení: 0:1. Diváci: 178. Nejlepší hráči utkání: Jakub Houfek – Lukáš Kříž. SHC Klatovy: Polívka (Ji. Brtník) – Houfek, Houdek, Vajner, Sysel, Kovářík, Walter – Uhlík, J. Roubal, Eret, Tulačka, D. Roubal, Kosnar, Procházka, Kolda, Kaiser, Kolář. Trenér: Michal Straka. HC Tábor: Dvořák (Kolář) – Hajič, Havelka, Radoš, Kříž, Pařízek, Zíb – Hasma, Zayml, Prášek, Šulek, Dančišin, Endál, Matiášek, Rousek, Bárta. Trenér: Arpád Györi.

Z archivu: Fotbalisté SK Klatovy 1898 (červené dresy) porazili v sobotním přípravném utkání jihočeský Osek 8:3.