„Po těch několika prohrách jsme už nevěděli co s tím, ale v Hronově jsme to ubojovali a za tři body jsme moc rádi," radoval se v rozhovoru pro klubové sociální sítě jednadvacetiletý útočník Filip Kolář, jenž v čase 9:03 otevřel skóre zápasu, když využil nádherné pobídky parťáka Jana Waltera, který Kolářovi naservíroval touš před odkrytou svatyni. Pro mladého útočníka s devatenáctkou na zádech se jednalo o vůbec premiérový zásah v letošní sezoně.

Hokejisté SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v červených dresech) přerušili sérii šesti porážek v řadě, když v sobotním utkání 20. kola západní konference druhé ligy uspěli na ledě posledního Hronova 4:2.Hokejisté SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v červených dresech).Zdroj: Jindřich Schovanec

Pro další vývoj utkání byla enormně důležitá i druhá trefa hokejových Klatov. Konkrétně zásah Daniela Čecha, který využil nerovnosti u hrazení za domácí brankou a poslal puk do prázdné sítě. Přestože Hronov na konci úvodní třetiny snížil, hostům vrátil dvougólové vedení v čase 30:20 Zdeněk Sedlák, jenž se prosadil ve vlastním oslabení po výborné předchozí práci u mantinelu v podání spoluhráče Marka Princla, posilou Klatov z týmu plzeňských Akademiků.

Hokejisté SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v bílých dresech) přerušili sérii šesti porážek v řadě, když v sobotním utkání 20. kola západní konference druhé ligy uspěli na ledě posledního Hronova 4:2.
Klatovy uspěly na ledě Hronova a ukončily sérii porážek. Straka: Cenná výhra

Klatovským ale opět nevyšel závěr třetiny, Hronov snížil devětatřicet sekund před druhou sirénou zásluhou dorážky pohotového Arslana Akhmetianova. Pojistku Klatovům pak ale dal v šesté minutě třetí třetiny po nádherné kombinaci se Zdeňkem Sedlákem Adam Ženíšek. „Bylo to opravdu hodně ubojované vítězství. Nebylo vůbec jednoduché si v Hronově vypracovat šance. Doufám však, že na to navážeme v dalších zápasech," přeje si Filip Kolář.

Zdroj: SHC Klatovy

„Musíme si z tohoto zápasu vzít příklad. Po dlouhé době jsme ukázali, že se tomu umíme postavit, že umíme dávat góly, i když nás to stojí spoustu sil," přemítal mladý forvard a jako klíč k úspěchu na ledě Hronova označil dva atributy ve hře svého mužstva - bojovnost a týmovost. Na to je třeba navázat už ve středu, kdy klatovští hokejisté hostí v domácím prostředí nepříjemné lvy z Mostu. Zápas na západě republiky začíná v osmnáct hodin.

Následující program západní konference hokejové 2. ligy (21. kolo) - středa 18.00: HC Letci Letňany - HC Benátky nad Jizerou, HC Děčín - HC Řisuty, HC Vlci Jablonec Nisou - HC Slovan Ústí nad Labem, HC Stadion Vrchlabí - HC WIKOV Hronov, HC Tábor - IHC Králové Písek, SHC Klatovy - Mostečtí Lvi, HC Stadion Cheb - Piráti Chomutov, HC Kobra Praha - HC Baník Příbram.

Hokejisté SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v bílých dresech) podlehli Táboru (modří) i podruhé v sezoně. Znovu výsledkem 1:5, tentokrát však na jeho ledě.
Domácí byli jednoznačně lepší, uznal Straka po další porážce hokejových Klatov