Další kolo hokejového přeboru mužů Strakonicka nepřineslo zástupcům Pošumaví ani jeden mistrovský bod. Bylo to kolo vložené, a tak se vlastně hrály odvety proti soupeřům z předchozího týdne. Všechny zápasy se hrály na zimním stadiónu ve Strakonicích a skončily doslova debaklem týmů z Klatovska.
TJ Sušice nezopakovala minulou těsnou výhru nad HC Katovice a prohrála se stejným soupeřem 3:10, hokejisté HC Horažďovice minule porazili TJ Drahonice 9:2, ale tentokrát bez své největší opory, gólmana Tábora, museli spolknout hořkou pilulku, když se stejným soupeřem prohráli vysoko 1:13. Bez bodu se vrátil i Start VD Luby, který chtěl v odvetě uspět proti domácímu Dioritu a oplatit mu porážku z domácího ledu v Klatovech. Nepovedlo se, Diorit byl v koncovce jasně lepší, vyhrál i tentokrát, a to poměrně hladce 7:3 a vede tabulku soutěže. Luby ji naopak uzavírají.

Start VD Luby – Diorit Strakonice 3:7 (0:1, 1:4, 2:2). I na strakonickém ledě byli lubští proti Dioritu vedeni jako domácí tým, ale to jim ani tentokrát štěstí nepřineslo. Luby sice podaly oproti prvnímu zápasu nesrovnatelně lepší výkon, konečné skóre však bylo pro ně kruté. Zkušení hráči Dioritu na rozdíl od lubských dokázali většinu svých vyložených šancí využít a to rozhodlo o jejich hladké výhře.

Nebylo nic platné, že v první třetině byli lubští hráči aktivnější, že si vytvořili několik jasných „gólovek“. Když ani jednu z nich neproměnili, prohráli ji 0:1. O konečném výsledku rozhodla druhá třetina. Luby nebyly horší, tlačily se do útoku, ale většinou po chybách znovu inkasovaly. Klíčový moment přišel ve 30. minutě, kdy se na lubského gólmana Šprocha (zaskočil za absentujícího Krse) řítil sám strakonický útočník. Puk z jeho střely se odrazil od tyčky zpět do hry, hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře, ale zhruba po deseti sekundách si vše rozmyslel a přes velké protesty lubských hráčů nepochopitelně branku uznal. Diorit tímto gólem odskočil na 0:3.

Lubští hráči nesložili zbraně, ale v pohodě hrající soupeř si výhru pohlídal. Do listiny střelců se z Lub zapsal v prostřední třetině jen Jindra, který snižoval na 1:4, v závěrečné třetiíně pak ještě skóroval Topinka a v poslední minutě uzavíral účet na 3:7 střelou zblízka nový lubský útočník Jakub Spurný.

HC Katovice – TJ Sušice 10:3 (5:1, 2:1, 3:1). Hráči Sušice chtěli navázat na svůj výkon z úvodního utkání, ve kterém se stejným soupeřem vybojovali dva body za výhru 7:6. Sušické sebevědomí však katovičtí hokejisté velmi rychle srazili. Od úvodního hvizdu byli jasně lepším týmem, hýřili aktivitou, dařila se jim kombinace a vytvořené šance dokázali proměňovat.

O své výhře rozhodl soupeř z Katovic již v první třetině, kdy vedl již 5:0, až ve 20. minutě snižoval sušický Petr Šašek na 1:5. I zbytek utkání se odehrál v režii Katovic, s přibývajícími góly v síti Martina Šleise se z řad sušických hráčů vytratila bojovnost, což podpořil i vysoký počet vyloučených hráčů. Katovice zvyšovaly svůj náskok, Sušice korigovala výsledek až v závěrečné třetině, kdy se do černého trefil ve 41. minutě František Ryšavý a o čtyři minuty později znovu Petr Šašek.

HC Horažďovice – TJ Drahonice 1:13 (0:5, 1:7, 0:1). Horažďovice o týden dříve se stejným soupeřem vyhrály vysoko 9:2, ale podle slov šéfa horažďovického hokeje Miroslava Přerosta, to jednoznačný zápas nebyl. Soupeř měl svoji kvalitu, ale chyběli mu někteří hráči.

Do odvety ale Katovice nastoupily v plné síle, domácím naopak chyběla hlavní opora týmu, gólman Václav Tábor, který i v loňské sezoně patřil k nejlepším gólmanům této soutěže. Do branky za něj nastoupil Ondřej Kuncl, ale již v 5. minutě si natáhl třísla a s tímto nepříjemným zraněním musel, protože jiného gólmana domácí neměli, dochytat celý zápas. Soupeř toho zcela jednoznačně využil, po druhé třetině již vedl 12:1. Třetí třetinu naštěstí již jen dohrával, vyhrál ji milosrdným výsledkem 1:0. Čestný gól domácího týmu zaznamenal Lukáš Sosna.

Karel Šot