Hokejisté SKP Klatovy podlehli v dalším utkání přeboru Plzeňského kraje mužů svým hostům z HC Rokycany, kteří tak dál bez zaváhání vévodí průběžnému pořadí. Rokycanští hokejisté potvrdili v utkání roli favorita, když o svém vítězství v herně vyrovnané partii rozhodli ve druhé třetině třemi slepenými góly. Klatované o lepší výsledek hodně bojovali, ale své šance nedokázali proměnit v góly.

SKP Klatovy - HC Rokycany 3:5
Rokycanský lídr se už v šesté minutě utkání ujal vedení, když domácí nepokryli jednoho z hostujících beků, jehož střelu nešťastně tečoval Vítek, který puk přizvedl nad beton gólmana Přerosta. Po dalších čtyřiceti vteřinách hry Klatované vyrobili hrubku na modré a Rokycanští trestali. Domácí se ale nevzdávali a usilovali o smazání dvoubrankového manka. Jenomže své šance nedokázali proměnit v gól, velkou šanci měl Turhobr, který ale nedotáhl do konce svůj samostatný únik. K domácím se otočilo i štěstí zády, Smáha trefil tyč klece rokycanského gólmana Nováka. Snížit mohl těsně před první přestávkou Tománek, ale ani on nebyl úspěšný.


Jiskřičku naděje vykřesali Klatované až po změně stran, když ve 26. minutě druhé třetiny, po nevyužité dvojnásobné přesilovce, snížil na 1:2 klatovský Tománek. Jenomže ve 33. minutě u mantinelu vybojoval puk hostující Krňoul, který přihrál před bránu najíždějícímu volnému Škarhovi a ten opět zvýšil na rozdíl dvou gólů. Po dalších 34 vteřinách hry přidali hosté Šlaufem další branku a po dalších 24 vteřinách už domácí proháavali o čtyři góly, když Přerostem vyraženou střelu doklepl do sítě Krňoul. Domácí v poslední minutě druhé třetiny snížili po spolupráci s bratrem Markem a Mužíkem, který se na střídačce objevil ve 30. minutě utkání, se přesně trefil Vladislav Kochman. Ale to už bylo z jejich strany vše, i když v závěrečném dějství hodně bojovali. Vítkův slibný pokus však neprošel, Papouška záhy vychytal gólman.

V závěrečných minutách byli hosté pod velkým tlakem a v čase 57 minut 10 vteřin si vyžádali oddechový čas. I po jeho uplynutí se domácí snažili, a také oni v čase 58 minut 19 vteřin využili možnosti oddechového času. Po deseti vteřinách hry usedl na trestnou lavici hostující Šlauf a domácí měli početní výhodu. Usadili se sice před klecí Rokycan, ale pouze Pressl nastřelil tyč. V poslední minutě domácí klec osiřela. Ale ani závěrečná power play už nic nevyřešila. Hosté sice dopravili puk do sítě Klatov, ale hlavní sudí Lokajíček branku neuznal, protože rokycanský hráč si předtím k puku pomohl faulem na klatovského Mužíka.


Třetiny: 0:2, 3:3, 0:0. Branky: 26. Tománek, 36. Smáha (Tománek, Hanák), 40. V. Kochman, Mužík, M. Kochman) – 6. Šlauf (Špinka), 6. Hanzl (Strnádek, Zikmund), 33. Škarha (Krňoul), 33. Šlauf, 35. Krňoul). Rozhodčí: Lokajíček – Rubáš, Kica. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 55. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5.