Tohle dokazovali také v uplynulém soutěžním ročníku hokejoví třeťáci HC Klatovy, kteří sezonu završili stříbrem při domácím turnaji a velmi bujarou tečkou v klatovském Music klubu Sparta.

„Od začátku mým třeťáčkům připomínám, že jsme všichni na jedné lodi a každá posádka musí být jako jeden muž. Nikdo nesmí vyčnívat a nikoho nesmíme nechat spadnout dolů. A můj tým je opravdu dobrou partou, která se nejen hokejem společně skvěle baví. Tohle se týká i jejich rodičů,“ řekl trenér 3. třídy HC Klatovy Radek Krs.

Neoficiální tabulku krajský hokejový svaz nevydává, ale podle vedených statistik klatovští třeťáci obsadili za suverénní Třemošnou výborné druhé místo v minihokejovém přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje. Prohráli v sezoně pouhé čtyři zápasy, jednou jsme remizovali a jinak odcházeli z ledu v roli vítězů.

„Ale to není nejdůležitější, pro mne je prioritní, že všichni chodili na hokej s tím, že je baví, na ledě si to prostě užívali. A to je pro mne ta největší odměna,“ uvedl kouč, který je sám stále aktivním hráčem lubského účastníka okresního hokejového přeboru. Do trenéřiny pustil před několika lety, kvůli vlastním ratolestem, ale chytila ho a teď, jak sám tvrdí, rodina se mu tak rozrostla o další.

„Trenéřina mne nadchla. Já jsem vlastně s touhle partou začínal, hodně mne naučil trenér Pavel Kaňák, ale dost jsem se učil a stále se učím od samotných capartů,“ řekl Krs, který přiznal, že před tým dlouho chodil s velkou trémou. „Tyhle děti vidí každou chybičku a především hned na ni upozorní. Takže, když člověk nastolí nějaká pravidla, musí je v první řadě on sám dodržovat,“ řekl trenér a připomněl, že jeho malí hokejisté udělali obrovský kus práce.

„Jak už jsem řekl, hokejem se baví, hrají ho pro radost a je radost s nimi pracovat. Všichni navíc touží se pořád zlepšovat, a tak opravdu na sobě makají,“ chválil svěřence kouč, který věří, že nejen v nadcházející sezoně, ale i v těch dalších budou jeho hokejoví svěřenci ukazovat, jak se v Klatovech umí hrát hokej. „Věřím, že budou přicházet další a další, protože klatovský hokej za to přece stojí,“ dodal.