Parádní kolektivní práce, jejímž výsledkem byl zisk tří dalších důležitých bodů, byla k vidění ve středu večer na ledě v Klatovech v podání domácích druholigových hokejistů. Ti v utkání osmadvacátého kola skupiny Západ obrali o všechny body své favorizované hosty z Benešova, kteří vyšli v Klatovech navíc také brankově naprázdno.

Klatované se tak mohli radovat z první nuly v soutěžním ročníku 2008/2009. Na té měl lví podíl gólman Martin Tvrdík, který odchytal první celý zápas v sezoně.

SHC Maso Brejcha Klatovy - VHS HC Benešov 4:0

Ve 3. minutě klatovský Tureček pálil nad benešovskou klec. Pak domácí přečkali dvě dvouminutová oslabení. V 7. minutě zažehnal nebezpečí z hokejky Kounovského klatovský gólman Tvrdík. V 11. minutě na druhé straně tvrdě provětral Malíkovu lapačku domácí Hrubý. Ve 13. minutě se domácí po hrubce hostů ve středním pásmu dostali do přečíslení tři na jednoho, ale slibnou akci její aktéři dobře nevyřešili.

Ve 14. minutě si poradil Tvrdík s pokusem hostujícího Kocmana. Vzápětí chtěl překvapit volejem od modré Klaus hostujícího gólmana Malíka. V 18. minutě prověřil pozornost strážce benešovské klece tvrdou střelou od modré Fiala, a když na Malíkovi vzápětí ztroskotal i klatovský Hrubý, publikum se v prvním dějství středečního duelu gólu nedočkalo.

V úvodu druhé třetiny tečoval přihrávku Hrubého Špaček, ale hostující gólman byl proti změně skóre. Vzápětí po zaváhání klatovského Hauera na útočné modré zazvonila tyč Tvrdíkovy klece. Poté využili benešovského zaváhání ve středním pásmu domácí Kepl se Švíkem, ale Švíkův pokus Malík lapil. Ve 27. i 28. minutě vychytal benešovského Dvořáka Tvrdík. Ve 33. minutě si vylámali zuby na benešovském Malíkovi Hrubý, Špaček i Švík.

Ovšem ve 33. minutě strážce hostující brány přece jen kapituloval. Při přesilovce, když si trest za hrubost odpykával Jágr, po vyhraném vhazování a spolupráci s Turečkem a Hoblem, otevřel skóre zápasu Kepl. O minutu později mohl zvýšit domácí Dvořák, ale trefil jen boční síť Malíkovy klece. Ale ve 37. minutě se to povedlo Hauerovi, který po přihrávce Švíka pálil od modré – 2:0. Hosté se nevzdávali, ve 39. minutě se dostal do slibné šance Kaňka, ale Tvrdíkův ukázkový semafor splnil svůj účel. Vzápětí stálo při domácích štěstí, když Košatka rozezvučel spojnici klece za brankářem Tvrdíkem.

Náskok Klatované na rozdíl tří branek navýšili už ve 43. minutě závěrečné třetiny. Sudí signalizoval výhodu Klatov, při přečíslení Dvořák perfektně našel Kocmana, který skóroval prakticky do prázdné brány Benešova. Ve 47. minutě nastřelil domácí Kuželík tyč, o dvě minuty později se už mnohem lépe trefil Klaus, který pálil od modré po přihrávce Hrubého, a zvýšil už na 4:0.

Domácí měli pak dlouhou výhodu dvojnásobné přesilovky, ovšem využít jí nedokázali. Poté si v pěti proti třem domácím zahráli i hosté, ale ani jejich přesilovka ke gólu nevedla. S ubíhajícím časem na ledě stoupala nervozita a také v osobních soubojích se přiostřovalo. Hlavní sudí se snažil vše uklidnit domluvou kapitánům obou týmů. Hosté i za velmi nepříznivého stavu bojovali a v závěru strážci klatovské klece dost zatápěli.

Jenže Tvrdík byl k nepřekonání, v 57. minutě zázračně zlikvidoval tutovku Kaňkovi. O minutu později hosté doslova rozebrali domácí obranu, ale Zemanovi v rozhodujícím okamžiku před odkrytou klatovskou bránou puk přeskočil hokejku. Další úsilí a plány Benešovským zhatil středeční kouzelník v klatovské kleci Martin Tvrdík.

Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 33. Kepl (Tureček, Hobl), 37. Hauer (Švík), 43. Kocman (Dvořák), 49. Klaus (Hrubý). Rozhodčí: Němec - Marek, Suchánek. Vyloučení: 11:14, navíc Jágr, Kounovský, Zeman (BNS) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 543. Střely na bránu: 42:22. Průběh utkání: 4:0.

Sestava Klatov: Tvrdík (připraven byl Jež) – Fiala, Holub, Klaus, Plánička, Hauer, Tureček (připraven byl J. Straka) - Kepl, Hobl, Švík - Kocman, Setikovský, Dvořák - Hrubý, Pavlis, Špaček - Geltner, Dorňák, Kuželík.