Nedělní program začal nezvyklé brzkým duelem Sparty s Plzní, na který do O2 areny přišlo necelých šest tisíc diváků. Slavilo se v Chomutově, kde našlo Kladno extraligový azyl a hlavně dokázalo konečně zvítězit.

Zlín doma po nájezdech padl s Hradcem Králové, David Krejčí svým pátým gólem v sezoně přispěl k výhře Olomouce nad Karlovými Vary, mistrovský Třinec doma po prodloužení prohrál s Kometou a Mladá Boleslav po vítězství ve vzájemném souboji bodově dotáhla vedoucí Liberec.

Sparta – Plzeň 4:3 PP

V pátek dostali na domácím ledě „sedmičku“ od Třince, takže hokejisté Sparty měli v neděli v brzkém odpoledni co napravovat. Jenže začátek duelu s Plzní jim jaksi utekl – v 9. minutě se za hosty trefil švédský legionář Gustaf Thorell a dvě a půl minuty před první sirénou potrestal sérii domácích vyloučení v přesilovce Schleiss.

Ve druhé třetině snížil na 1:2 Polášek a v polovině třetí dvacetiminutovky bylo vyrovnáno díky Horákovi. Sparta pak šla po Moravčíkově gólu dokonce do vedení, ale zase doplatila na nedisciplinovanost a plzeňský Schleiss se podruhé v utkání zapsal mezi střelce. V prodloužení rozhodl sparťan Erik Thorell, mladší bratr plzeňského Gustafa.

Vítězný gól Sparty vstřelil v prodloužení Erik Thorell.
Bitvu bratří Thorellů rozhodl sparťan Erik: Užili jsme si to, jsme kamarádi

Branky a nahrávky: 32. Polášek (R. Horák, Řepík), 50. R. Horák (Sobotka), 52. Moravčík (E. Thorell), 62. E. Thorell (F. Chlapík, Kaše) – 9. G. Thorell (Kvasnička), 18. Schleiss (Dzierkals, Bulíř), 54. Schleiss (Dzierkals, Bulíř). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 6:4, navíc Dvořák (Sparta) 5 minut plus do konce zápasu. Využití: 0:2. Diváci: 5641.
Sparta Praha: Salák – Moravčík, Mikliš, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Polášek, Jeřábek – Sobotka, R. Horák, Řepík – Thorell, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele, Vitouch, M. Forman – Z. Doležal, Zikmund, Prymula. Trenéři: Jandač, Hlinka a Hamara.
Plzeň: Pavlát – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, J. Kindl, Kvasnička, L. Kaňák – Dzierkals, Mertl, Schleiss – Kantner, Kodýtek, Bulíř – Blomstrand, Thorell, M. Lang – Malát, Přikryl, Kuťák. Trenéři: Baďouček, Říha mladší a Vlasák.

Kladno – Litvínov 3:2

Sám říká, že na hlavní roli už to není, přesto byl Jaromír Jágr ústřední postavou kladenských Rytířů při prvním vítězství v sezoně. Na chomutovský zimák přijel Litvínov, jehož hráči v 16. minutě sledovali, jak devětačtyřicetiletý veterán projel až do útočné třetiny a vybídl ke skórování Hlavu.

V úvodu druhé třetiny sice vyrovnal Stehlík, v 39. minutě ale využil přesilovku Rytířů dorážející Jágr. Hosté ve třetí třetině znovu srovnali skóre díky P. Strakovi, ale poslední slovo opět patřilo Jágrovi, který v 46. minutě po asistenci Plekance rozhodl o výhře „domácích“. Kladno se tak konečně dočkalo bodů i radosti z výhry.

Kladno (v modrém) hostilo v Chomutově Litvínov. Marek Baránek
Když budeme hrát takhle, bude to dobré, ví Baránek

Branky a nahrávky: 16. Hlava (Jágr, Plekanec), 39. Jágr (Hlava, Baránek), 46. Jágr (Plekanec) – 23. L. Stehlík (M. Havelka), 45. Straka (Stříteský). Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Komárek, Frodl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4700.
Kladno: Bow – Wood, Kehar, Suchánek, Dotchin, Nilsen, Donaghey, Baránek – Hlava, Plekanec, Dvořáček – Kristo, Kubík, J. Strnad – Račuk, Pitule, M. Beran – Filip, Jágr, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Paul, Burger a Kregl.
Litvínov: Godla – Demel, Balinskis, Strejček, Stříteský, Hrbas, D. Zeman, Irving – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Jícha, Straka – Zygmunt, M. Havelka, L. Stehlík. Trenéři: Országh a Sýkora.

Zlín – Hradec Králové 2:3 po SN

Domácím Beranům se opět dařilo v přesilovkách, při početní výhodě vstřelil oba své góly. O ten první se postaral v 8. minutě Mikúš, který ovšem jen vyrovnával na 1:1. Hradecký Jergl totiž otevřel skóre utkání už po 22 sekundách hry. Na další góly se čekalo do třetí třetiny - nejprve se prosadil opět Jergl, o prodloužení pak v 53. minutě rozhodl domácí Okál. Duel nakonec vyvrcholil devíti sériemi nájezdů, o bod navíc pro Východočechy se postaral Pavlík.

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín (v modrém) v neděli odpoledne nastoupili proti hradeckému Mountfieldu.
Berani dvakrát srovnali, zápas dostali do nájezdů. Na první výhru stále čekají

Branky a nahrávky: 8. T. Mikúš (Kubiš, Trška), 53. Okál (Suhrada, Šlahař) – 1. Jergl (Smoleňák), 42. Jergl (Perret, McCormack), rozhodující nájezd F. Pavlík. Rozhodčí: Pešina, Kika – Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. Diváci: 2712.
Zlín: Kašík (Huf) – Suhrada, Žižka, Dluhoš, Trška, Gazda, M. Novotný, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt (C), T. Mikúš - Šlahař, Fryšara, Köhler (A) – Jan Svoboda, Hejcman, Okál – P. Sedláček, Karafiát, Sebera.
Hradec: Š. Lukeš (Sajdl) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák (C), Cingel, Jergl – Perret, Lev (A), Orsava – Kelly Klíma, Lalancette, Oksanen – Kevin Klíma, R. Pilař, Lamper.

Olomouc – Karlovy Vary 3:2 PP

Navrátilec z NHL David Krejčí dál potvrzuje, že jeho přínos hře a výsledkům Olomouce se vlastně ani nedá přecenit. Bývalá hvězda Boston Bruins otevřela už ve 4. minutě skóre duelu Hanáků s Karlovými Vary. A jak! Krejčí suverénně přejel střední pásmo, hodil si puk mezi zadáky, našel si volný prostor a přesnou střelou překonal brankáře Novotného.

Na tuto úvodní fanfáru navázal v 10. minutě Káňa, pak se však olomoucký gólostroj zasekl. A ve třetí třetině tak přišli ke slovu hosté - Vondráček a Flek vyrovnali na 2:2. Vítězství však nakonec domácím neuniklo, 20 sekund před koncem proidloužení se o to postaral Kolouch. Krejčí má na kontě pět gólů ze čtyř zápasů.

David Krejčí (uprostřed) vstřelil další gól a pomohl Moře k vítězství nad Karlovými Vary.
Krejčí má nabito! Co další „áčka“? Musíme to víc proměňovat, ví Káňa

Branky a nahrávky: 4. Krejčí (J. Káňa, Kucsera), 10. J. Káňa (Ondrušek), 65. Kolouch (Strapáč) – 43. Vondráček (Redlich), 50. Flek (T. Rachůnek, Plutnar). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Kajínek, Axman. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4450.
Olomouc: Lukáš – T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – J. Káňa, Krejčí, Kucsera – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, J. Knotek, Navrátil – Strapáč, Kolouch, Bambula. Trenéři: Moták a Tomajko.
Karlovy Vary: Novotný – Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Miškář, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.

Třinec – Kometa Brno 2:3 PP

Úřadující mistři mohli jít v případě vítězství do čela tabulky, jenže na domácím ledě zaváhali s Kometou Brno. Vedli přitom už 2:0 - v první třetině otevřel skóre Nestrašil, v úvodu druhé části zvýšil vedení M. Růžička. Pak ale snížil Horký a v 45. minutě využil přesilovku Zaťovič. Pro Brno velmi důležité vítězství pak v prodloužení zařídil obránce Bartejs, který jinak nemívá v popisu práce právě střílení gólů.

Oceláři doma prohráli s Kometou.
Třinec vedl s Kometou o dva góly, má ale jen bod

Branky a nahrávky: 7. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 26. Růžička (M. Doudera, Hrňa) – 28. L. Horký (Krištof, Vincour), 45. Zaťovič (Mueller, Roth), 63. Bartejs (Rákos). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 3415.
Třinec: Kacetl – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, Marinčin, Zahradníček, M. Adámek, Jaroměřský – Daňo, P. Vrána, Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – Kofroň, Dravecký, Hrňa. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.
Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Roth, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Dočekal, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee. Trenéři: Kalous, Horáček a Kováčik.

Mladá Boleslav – Liberec 2:1

Oba kluby vstoupily do sezony náramně a jejich nedělní vzájemný duel tak byl i soubojem o první místo. Ze tří bodů se radovala Mladá Boleslav, byť utkání bylo na góly poměrně dietní. Dlouho byl jediným střelcem zápasu domácí Kotala, jeden a půl minuty před koncem třetí třetiny pak přidal pojišťovací druhý zásah do prázdné brány Šťastný. Bílí Tygři pak už jen v čase 19:31 snížili díky Zacharovi.

Liberečtí hokejisté prvně v sezoně nezískali ani bod. Boleslav je porazila 2:1

Branky a nahrávky: 8. Kotala (Šťastný, Raška), 59. Šťastný, 60. M. Zachar (Ordoš). Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 2947.
Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, D. Moravec, Bernad, Jánošík, Fillman, Pýcha, Vacík – Šťastný, Raška, Kelemen – P. Kousal, Najman, O. Flynn – J. Dufek, Claireaux, Kotala – Eberle, Bičevskis, Lunter. Trenéři: Rulík a Patera.
Liberec: Pavelka – Melancon, Šmíd, Rosandić, Vitásek, M. Ivan, Derner – Ordoš, Filippi, Birner – M. Zachar, Gríger, Záborský – Faško-Rudáš, Klepiš, Najman – Šír, P. Jelínek, Rychlovský. Trenéři: Augusta a Kudrna.