Hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy chtěli v nedělním utkání 2.ligy skupiny Západ potvrdit, že to na Most umějí. Se druhým týmem tabulky opravdu sahal domácí tým přes problémy se sestavou dlouho po třech bodech, ale 71 vteřin, během kterých inkasoval tři branky, ho srazilo do kolen a Klatované prohráli třetí zápas v řadě.

SHC Maso Brejcha Klatovy – HC Most 3:5

Domácí se sestavou plnou mladíčků začali aktivně, ale v rozletu je zbrzdila vyloučení Čubana a Hucla, který si šel během zápasu od odpočinout celkem čtyřikrát. Hosté si ale během přesilovek nevytvořili žádnou pořádnou šanci, naopak domácí využili hned první početní výhody, když se v 10. minutě prosadil Kepl. Hosté mohli vyrovnat, ale tutovku Luštince vychytal Jež a Prorok mířil jen do brankové konstrukce. Naopak Klatovy využily další početní výhody, když Kajer našel Švíka, ten od modré nahodil puk a šikovná Keplova teč opět rozjásala téměř šest stovek domácích fandů. Po změně stran ale Klatované zvolnili a ve 26. minutě potrestal jednu z domácích chyb Nedrda. Hra poté upadla do podprůměru, několik nahodilých šancí na obou stranách se neujalo. Krátce po začátku poslední části hry ale publikum opět rozjásala dvojice Kajer – Švík, když druhý jmenovaný zaskočil poměrně lehkou střelou gólmana Brzobohatého. Právě Švík mohl domácím definitivně zajistit tři body, když jel po faulu Šulce trestné střílení, ale puk z jeho hole těsně minul hostující branku. A přišel trest, který se podobal úderu z pravačky Mika Tysona. Hosté během 71 vteřin zasadili Klatovům tvrdé KO v podobě tří slepených branek. Otřesení domácí hráči si dokázali ještě vypracovat šanci Kepla, který ale neuspěl, a naopak po hrubce Švíka v rozehrávce inkasovali pátý gól, když se pokoušeli o hru bez brankáře.

Třetiny: 2:0, 0:1, 1:4. Branky a nahrávky: 10. Kepl (Kajer), 15. Kepl (Kajer, Švík), 43. Švík (Kajer) - 26. Nedrda (Luštinec, Panuška), 48. Maxa (Müller, Böhm), 49. Tauš (Kuncl), 49. Luštinec (Martinec), 60. Vrtek. Rozhodčí: Grech - Gerát, Sentenský. Vyloučení: 8:11, navíc Košťálek (KLT) 10. min za naražení zezadu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 570. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5.

Sestavy: SHC Maso Brejcha Klatovy: Jež (Šproch) - Fiala, Zeman, Hucl, Růžička, Plánička, Kašpar, Černý - Sedláček, Kajer, Vondryska, Špaček, Hošťálek, Kepl, Babka, Švík, Holub, Kocman, Pavlis, Čuban.

HC Most: Brzobohatý (Melichar) - Havluj, Panuška, Martinec, Kuncl, Šulc, Müller, Gýna, Bíza, Vrtek, Tauš, Nedrda, Prorok, Luštinec, Maxa, Přeučil, Böhm, Kýhos, Kašťák, Šafařík, Salač.

Straka: Jako Plzeň

„Byl to z naší stránky smolný zápas, protože jsme vedli 3:1 a vypadalo to, že bychom body mohli získat,“ posteskl si po utkání jeden ze dvojice klatovských trenérů Michal Straka, který souhlasí s názorem, že rozhodujícím okamžikem bylo neproměněné trestné střílení a krátce poté tři inkasované slepené góly. „Byla to souhra více chyb najednou a oni to otočili. Nebyly to jasné góly, nějak to hodili kolem Ježe a ono to tam spadlo. Plzeň se Slávií měla to samé, podobně dopadli i junioři. Nesmí nás to srazit, v sobotu hrajeme na Kobře a tam musíme uhrát body,“ burcuje tým Straka.