V novém roce si zatím z pěti utkání připsali čtyři porážky. Tři v řadě, naposledy Plzeňští v úterý nezvládli domácí zápas s Mladou Boleslaví.

Umlkli totiž jejich střelci. Už 134 minut nevstřelila Plzeň gól a v druhém utkání za sebou pak musela zkousnout hořkou prohru 0:3.

„Nedali jsme ani ty nejvyloženější šance. Hned v úvodu jsme jich měli pár a celá řada jich přišla i v druhé části. Třeba v dlouhé přesilovce pěti na tři,“ ohlédl se za domácím neúspěchem plzeňský trenér Pavel Hynek.

Jeho tým se přes další ztrátu udržel na hranici přímého vstupu do play off. Plzeňští jsou sedmí, ale jen o bod za zatím šestou postupující Energií z Karlových Varů. A do konce základní části zbývá jedenáct utkání.

„Vyhlásili jsme regenerační den. Bylo jen na hráčích, zda půjdou na led, na kolo či do posilovny,“ naznačil Hynek, jak se včera snažil nalít týmu ztracenou energi. „Na ledě se sešlo dvacet borců, což považuji za dobrý signál,“ sdělil kouč.

Zvlášť když už ve čtvrtek čeká Lasselsberger další duel. V Praze se v předehrávce 42. kola postaví čtvrté Spartě. Tu Plzeň předtím ve dvou ze tří duelů porazila a dokázala uspět i u soupeře. Ovšem sparťané budou chtít odčinit úterní výprask v Liberci.

„Musíme se koukat sami na sebe, na svůj výkon, a až potom, proti komu hrajeme,“ prohlásil Hynek. „Nezbývá než se maximálně zmobilizovat. V boji o play off to ani jinak nejde,“ uvedl trenér.

Chytat by měl znovu Francouz, v útocích ale nastanou jisté změny. „Tomase na pravé straně první formace nahradí Adamský, Dvořák půjde na levé křídlo třetí řady,“ prozradil Hynek.

Zápas přenášený televizní stanicí ČT2 začíná v 17.00 hodin.