Jenomže sedmadvacetiletý forvard, který v letošní sezoně nasbíral už 19 bodů za šest branek a třináct asistencí, nakonec do hry nastoupil. A přestože byl po zápase vyhlášený nejlepším hráčem západočeského mužstva, těsné porážce 1:2 po samostatných nájezdech ani on nezabránil.

Klatovští hokejisté (na archivním snímku hráči v červeném) podlehli Příbrami 1:2 po samostatných nájezdech.
Vyrovnané utkání, zní z Klatov po Příbrami. Teď přijdou klíčové zápasy o čtyřku

Radost měl však z toho, jakým výkonem se klatovské mužstvo prezentovalo a přeje si, aby takhle tým pokračoval i v závěru základní části. „Diametrální rozdíl oproti minulému zápasu. Jak jsme k tomu přistoupili, bojovali a hráli do obrany. Takhle musíme pokračovat a navázat na sobotní výkon i v dalších zápasech,“ říkal Vojtěch Tulačka v rozhovoru pro klubové sociální sítě.

Zdroj: SHC Klatovy

Klatovy aktuálně na klíčové čtvrté místo, které drží Havlíčkův Brod, ztrácí pět bodů. Mají ale jeden zápas k dobru oproti Bruslařům. Příště jedou svěřenci trenéra Michala Straky do Chebu, který o víkendu sice prohrál, ale stejně jako Klatovy má také ještě reálnou šanci na postup do play-off.

Klatovští hokejisté (na archivním snímku hráči v červeném) podlehli Příbrami 1:2 po samostatných nájezdech.Klatovští hokejisté (na archivním snímku hráči v červeném) podlehli v sobotním zápase 26. kola Příbrami 1:2 po samostatných nájezdech.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Všichni víme, že je to jeden z rozhodujících zápasů. Bojujeme o play-off, už nemáme kam uhnout, jedeme si tam pro vítězství,“ zůstává odhodlaný Vojtěch Tulačka a uvědomuje si důležitost posledních sedmi zápasů. „Musíme vyhrávat za tři body, ani výhry po prodloužení by nám nemusely pomoci. O play-off se porveme, protože tam všichni chceme,“ dodává hokejista. Středeční utkání na ledě šestého Stadionu Cheb začíná v 18 hodin.

Klatovský gólman Ondřej Valeš zneškodnil ve druhé půli několik tutovek domácích. Inkasoval pouze z pokutového kopu.
FOTO: Za dvacet minut bylo hotovo. Béčko Viktorie nedalo hostům z Klatov šanci