Domácí Start VD Luby hostil vedoucí Sušici, a ač byl lepší, dva důležité body získala po těsné výhře hostující Sušice. Výhrou si otevřela cestu za vytouženým titulem přeborníka okresu.

Ten pak s definitivní jistotou sušičtí hokejisté získali v nedělním zápase v Domažlicích, kde porazili domácí Flóru 8:2 a dvě kola před koncem soutěže již nemohou být Malou Vískou dostiženi. Svěřenci trenéra Lembergera slaví, radují se z titulu. Po dlouhé době získá titul této soutěže, kterou řídí Okresní svaz ledního hokeje Klatovy někdo jiný než hokejisté Lub a Malé Vísky.

Domácímu Startu šlo v této dohrávce šestnáctého kola ještě o případné 2. místo v tabulce, Sušice potřebovala vyhrát, aby bodově odskočila Malé Vísce, která stále měla teoretickou šanci na obhájení loňského titulu. Lubští hokejisté byli tentokráte lepší svého soupeře, ale v koncovce se střelcům nedařilo. Hostům naopak vyšla skvěle první třetina, kterou vyhráli 3:0, a to byl základ ke konečnému vítězství.

Start VD Luby - TJ Sušice3:4

Domácí hráči, svěřenci trenéra Josefa Pikharta, měli spoustu gólových příležitostí, ty však likvidoval tradičně skvělý Šlais v brance hostů a nebo střely končily na tyčce či na břevnu sušické branky. Dva góly Lub dal dal Radek Pikhart, nejlepší hráč domácích, ale i pro něj byl pátek – třináctého – zakletým. Neproměnil řadu dalších šancí, i jeho střela při trestném střílení skončila jen na břevně.

Sušice poctivě bránila, čekala na chyby soupeře a ty pohotově trestala. V závěru utkání vedla 4:2 a bránila slibný náskok. Ve dvouminutové přesilovce 5:3 v závěrečných minutách zápasu snížily Luby na 3:4 Radkem Pikhartem, do konce zápasu však chybělo již jen osm sekund. Ihned po vhazování se do dobré pozice dostal lubský Malát, který však sekundu před závěrečnou sirénou opět pouze zazvonil na břevno sušické branky. Šťastnější hosté si tak z Klatov odvezli oba důležité body.

Třetiny: 0:3, 1:0, 2:1. Rozhodčí: Tvrdík, Adamec. Vyloučení: 10:12. Branky: R. Pikhart 2, Topinka – Šašek, M. Lemberger, Vávrů, Koryťák.

HC Flóra Domažlice - TJ Sušice 2:8

Domácí hokejisté Sušici doma již jednou porazili a i tentokráte s ní v první třetině hráli vyrovnanou partii. Hosté šli do vedení v páté minutě Karhanem, o čtyři minuty později srovnal na 1:1 domácí Rauch. V prostřední třetině již byla Sušice lepší svého soupeře, vedla 4:1, až v závěru inkasovala na 2:4 z hole Steinbrückera.

Závěrečná třetina pak byla již jednoznačně v režii hostů. Někteří domácí hráči měli totiž v nohou již předešlý zápas Chodské hokejové ligy a fyzicky totálně odpadli. Sušice toho dokázala využít, pohodlně přidala další čtyři branky, z Domažlic si odvezla očekávané dva body a také jistotu, že mistrovský titul sdruženého okresního hokejového přeboru mužů Klatovska a Domažlicka – Bohemia Lion Cup 2008/2009 jí patří zaslouženě. Hrálo se slušně, střelecky se nejvíce prosadil tentokráte Zdeněk Karhan, autor tří branek vítězů.

Třetiny: 1:1, 1:3, 0:4. Rozhodčí: Pavlásek, Raška, Duspek. Vyloučení: 3:5. Diváků: 40. Branky: Rauch, Steinbrücker – Karhan 3, Ryšavý, M. Lemberger, Zahálka, Korál, Vávrů.