Soupeř se přitom mohl chlubit nečekanou výhrou z prvního kola nad Horažďovicemi, Sušice naopak v 1. kole podlehla hladce Lubům.

Bez bodů jsou po dvou kolech hokejisté HC Horažďovice, kteří prohráli i svůj druhý zápas. Tentokráte podlehli Katovicím. Duel Luby – Cehnice se nakonec nehrál. Hosté dvě hodiny před začátkem dali Startu na vědomí, že pro malý počet hráčů k utkání nedorazí. Vypadá to na kontumační výsledek 5:0, který by Luby posunul do čela tabulky těsně před Katovice, které mají stejně bodů, ale horší skóre.

Sušice – Radomyšl 8:5

Po úvodním nepovedeném utkání se Sušice vypjala k velmi dobrému výkonu, který jí nakonec přinesl cennou výhru nad favoritem soutěže. Radomyšl se totiž netají tím, že by chtěla postoupit do krajského přeboru a v 8. minutě vedla v Sušici již 2:0. Pak si ale svěřenci nového domácího trenéra Bohumila Korála vynutili aktivní hrou několik přesilovek a skóre do konce první třetiny otočili na 3:2. Začátek druhé třetiny opět patřil hostům, kteří srovnali na 3:3, ale domácí vzápětí po pěkné akci Broža–Holý šli znovu do vedení. Nakonec ve 2. třetině padlo šest branek – ve vedení byla pořád Sušice, ale soupeř dokázal vždy reagovat a pokaždé snížil. Do závěrečné třetiny vlétli domácí na soupeře s mírně pozměněnou sestavou, dvěma góly odskočili na 8:5 a tento výsledek zkušeně pohlídali.

Třetiny: 3:2, 3:3, 2:0. Branky Sušice: Vávrů 2, Pokorný, Rendl, Holý, Broža, Petera, Lejsek. Rozhodčí: Štěrba, Svoboda, Skolek. Vyloučení: 10:8. Diváků: 50

„Výsledek je pro nás velice motivující. Pochvalu si za obrovské nasazení a disciplinovanou hru zaslouží všichni hráči," uvedl po duelu sušický kouč.

Katovice – Horažďovice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Ve vyrovnaném utkání vyhráli domácí zejména díky většímu důrazu před brankou a lepšímu využívání gólových šancí. První gól vstřelily domácí Katovice po dorážce od modré. Ani pak se obraz hry nezměnil, hrálo se nahoru dolů a šancí bylo poskrovnu, přesto se domácím znovu podařilo v přesilové hře navýšit skóre na 2:0. Horažďovičtí zlepšili ve 2. třetině bruslení i nasazení a přidali na důrazu. Gólu se přesto nedočkali. Nepomohly jim k tomu ani dvě přesilové hry 5 na 3, a tak opět trestal soupeř. Ani třetí branka však Horažďovice do kolen neposlala. Bojovaly dál, měly další šance, hlavně při přesilovkách. Skvělého gólmana Katovic se jim však překonat nepodařilo.

Zápasy 3. kola strakonického přeboru se budou o víkendu hrát jen na zimním stadionu ve Strakonicích. V sobotu 19. října jsou na programu dvě utkání: od 16 hodin Cehnice – Sušice, od 18.15 hodin Horažďovice – Luby. V neděli 20. října od 17.30 hodin se střetnou Radomyšl a Katovice.

Karel Šot