Přitom lépe do zápasu vstoupili borci ze Šumavy, kteří se už ve třetí minutě ujali vedení. Josef Bureš přihrál spoluhráči Ondřeji Smetanovi, a ten prostřelil domácího gólmana Jakuba Vainara. Jenomže Sušice se z vedení neradovala dlouho, Rapid záhy vyrovnal. A to v čase 5:50, kdy Lukáš Holub stál na konci předchozí spolupráce mezi Petrem Jindrou a Adamem Děkanem.

Plzeňskému týmu tato trefa vlila čerstvou krev do žila a Rapid do konce první třetiny skóroval ještě třikrát. Postupně se prosadili Petr Jindra, Daniel Pejchar a Lukáš Holub. Ve druhé třetině viděli diváci jedinou branku, kterou měl na svědomí dvě minuty před sirénou agilně hrající šutér Petr Jindra.

Hokejisté TJ Sušice (na archivním snímku hráči v tmavých dresech) prohráli s Rapidem Plzeň 2:5.Hokejisté TJ Sušice prohráli s Rapidem Plzeň 2:5.Zdroj: Zdeněk Formánek

Ve třetí části hry Sušice zabrala, gólman Filip Lejsek zavřel branku, ale neméně dobře si vedl i jeho protějšek Jakub Vainar. Ten inkasoval jen ve jednačtyřicáté minutě z hole Vojtěcha Kolaříka, jenž kosmeticky upravil konečné skóre na 2:5 z pohledu Sušice. Sušičtí hokejisté zůstávají v tabulce áčkové skupiny krajské hokejové soutěže se ziskem devíti bodů na osmém místě, ale deváté Luby na ně ztrácí jediný bod a desátý Klaustimber dva. Už v sobotu 13. ledna čeká Sušici další zápas, a sice doma proti Klabavě, která o víkendu jako první v letošní sezoně obrala o body suverénní Chotíkov. Sušici tak čeká těžká šichta.

SKP Rapid Plzeň - TJ Sušice 5:2

Třetiny: 4:1, 1:0, 0:1. Branky a nahrávky: 6. Holub (Jindra, Děkan), 9. Jindra (Procházka, Hanuščin), 11. Pejchar (Hanuščin), 15. Holub (Procházka), 28. Jindra (Pejchar, Smazal) – 3. Smetana (Josef Bureš), 41. Kolařík (Koryťák, Valdman). Rozhodčí: Tolar - Smola, Černý. Vyloučení: 4:3. Využití přesilových her: 0:1. Góly v oslabení: 0:0. Diváci: 15. Aréna: Ice Aréna Plzeň. Sestava SKP Rapid Plzeň: Vainar - Děkan, Pohanka, Hanuščin, Smazal, Holub, Pejchar, Vondrák, Zrna, Jindra, Pacanda, Sedláček, Procházka, Mára. Sestava TJ Sušice: Lejsek - Jan Bureš, Kolařík, Koryťák, Josef Bureš, Karhan, Šmrha, Valdman, Sopek, Petera, Beníšek, Smetana, Skuhra, Rendl.

Kompletní výsledky 15. kola krajské hokejové soutěže (skupina A): SKP Rapid Plzeň - TJ Sušice 5:2, HC Klaustimber - TJ Start Luby 2:4, HC DTJ Klabava - HC Chotíkov 6:3, HC Rokycany - TJ Baník Líně 7:2, HC Buldoci Stříbro - HC Holýšov 7:11, hokejisté Malé Vísky měli volno (lichý počet účastníků). Následující program (16. kolo ) - sobota 16.00: TJ Sušice - HC DTJ Klabava, sobota 17.30: HC Buldoci Stříbro - HC Klaustimber, 19.30: TJ Start Luby - HC Rokycany, 20.15: HC Chotíkov - HC Holýšov, neděle 18.45: Malá Víska - SKP Rapid Plzeň.

Zdroj: Plzeňský svaz ledního hokeje

Halová kopaná, futsal - ilustrační snímek.