Sušice doma vysoko prohrála s Katovicemi, na strakonickém zimním stadionu nestačili hokejisté HC Horažďovice na vedoucí Sokol Cehnici, bodovat tam dokázal jen Start VD Luby, který zdolal Drahonice až po samostatných nájezdech.

Sušice – Katovice 3:9

Favoritem utkání byli hosté, domácí s nimi však drželi dlouho krok. V úvodu třetí třetiny dokázala Sušice dokonce vyrovnat na 3:3, ale zbytek utkání již patřil jednoznačně hostům, kteří přidali šest branek a domů odjeli s vysokým vítězstvím.

Skóre zápasu otevřel ve 12. minutě hostující Diviš, ve 26. minutě po nájezdu srovnal domácí František Ryšavý na 1:1 a začínalo se znovu. Hosté byli pohyblivější, gólem Hodánka se znovu dostali do vedení. Neradovali se z něj ale dlouho, protože po nahrávce Korála srovnal na 2:2 vzápětí domácí Petr Šašek. Hosté však svoji mírnou převahu dokázali využít gólem do šatny ve 39. minutě, kdy sušického gólmana Šlaise překonal Diviš a dostali se znovu do jednobrankového vedení. Poslední třetina však byla z pohledu domácích doslova tragická. Nejprve sice znovu Petr Šašek srovnával na 3:3, ale pak dávali góly jen hosté. Přidali jich šest, vyhráli přesvědčivě 9:3 a v tabulce se bodově těsně dotáhli za třetí Horažďovice a druhé Luby. Sušičtí hokejisté zůstávají se sedmibodovým odstupem na místě pátém s deseti body. Třetiny: 0:1, 2:2, 1:6. Branky Sušice: Šašek 2, Ryšavý. Rozhodčí: Štěrba, Svoboda, Veverka. Vyloučení: 8:5. Diváků: 70.

Cehnice – Horažďovice 10:5

Souboj o první místo v tabulce přinesl rychlý, kvalitní hokej a vítězství Sokola Cehnice, který ziskem tří bodů odskočil svým hlavním pronásledovatelům již o pět bodů. Horažďovickému týmu chybělo několik hráčů, přesto to nebylo na jeho hře vůbec znát a se soupeřem se neustále přetahoval o vedení. Vycházely mu především přesilovky, ze kterých horažďovičtí hráči skórovali třikrát. Po druhé třetině vedl domácí Sokol Cehnice 3:2, ale hned v úvodu závěrečné třetiny vyrovnal po závaru před brankou hostující Košatka. Drama se však nekonalo. Domácím patřil závěr zápasu, nasázeli Horažďovicím dalších pět branek a jednoznačně vyhráli. Třetiny: 2:2, 3:2, 5:1. Branky a nahrávky za Horažďovice: Sosna, Šrámek, Sýkora, Kašpar, Košatka (Jílek, Kašpar, Panský, Sosna).

Drahonice – Luby 6:7 SN

Luby přivezly ze Strakonic dva body, ale vzhledem k tomu, že hrály s posledním týmem tabulky, očekávaly se body tři.

Od první minuty byli hosté z Lub lepší. Měli řadu šancí, ale prostřelit výborného gólmana Horažďovského v brance Drahonic se podařilo jen Karlu Kašparovi, který obstaral úvodní gól zápasu. Na 2:0 pro Luby zvyšoval hned v úvodu druhé třetiny Malát, po zbytečných chybách lubské obrany ale domácí dokázali rychle srovnat na 2:2, a to mělo být pro hosty varování. Závěr druhé třetiny však patřil opět hostům, ti zásluhou Topinky a Maláta šli znovu do dvoubrankového vedení. O konečném výsledku rozhodla třetí třetina, která přinesla nejvíce branek i hodně dramatických situací. Nejdříve se domácím podařilo dát kontaktní gól na 3:4, ale v 52. minutě Luby dvěma slepenými góly odskočily znovu na rozdíl tří branek. Nejdříve se trefil Kamil Pikhart, po něm vzápětí Jakub Spurný a zdálo se, že je rozhodnuto. Ale nebylo. Nejdříve si hosté nechali trestuhodně ujet při vlastní přesilovce drahonického Havla, který snížil na 4:6, pak ani natřikrát nedokázali protlačit puk za záda ležícího Horažďovského a z následného protiútoku znovu inkasovali na 5:6. Dvě minuty před koncem se nechal zbytečně vyloučit Malát, Drahonice přesilovku zahrály dobře, dvacet sekund před koncem srovnaly na 6:6, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Při nich byl úspěšnější lubský gólman Krs, který soupeře vychytal, vítěznou branku Lub z nájezdu proměnil Radek Pikhart. Dva body si hosté odvezli, jeden zbytečně ztratili. Třetiny: 0:1, 2:3, 4:2. Branky Lub: Malát 2, Kašpar, Topinka, K. Pikhart, Spurný.

Po polovině soutěže je v čele tabulky Sokol Cehnice s 23 body a skóre 58:34, s pětibodovou ztrátou je na 2. místě Start VD Luby, třetí HC Horažďovice mají také 18 bodů, ale horší skóre. O jeden bod zpět je na 4. místě tabulky HC Katovice, pátá je Sušice s 10 body a šestá TJ Drahonice se 4 body.

V 11. kole se na zimním stadionu ve Strakonicích hraje od 13.00 hodin utkání Drahonice – Sušice a od 15.15 hodin derby Horažďovice – Luby.

Karel Šot