Hned na úvod nové sezony na sebe narazili dva favorité - lubský Start a Diorit Strakonice. Lubům se start nepovedl, prohrály na domácím zimním stadionu v Klatovech nečekaně hladce 1:6.

Z těsné výhry se naopak těšili hokejisté TJ Sušice, kteří přivezli dva body ze Strakonic, kde zvítězili nad HC Katovice. Stejně dobře zahájili sezonu i hokejisté HC Horažďovice, kteří porazili HC Drahonice.

Luby - Diorit Strakonice 1:6 (1:1, 0:3, 0:3)

Diorit šel do vedení v 5. minutě, ale v závěru třetiny se mezi beky hostů proháčkoval Petr Malát a bekhendovou střelou pod horní tyč srovnal na 1:1. I druhou třetinu začali lépe hosté a vedli brzo 2:1. Lubský Start pak měl několik slibných šancí, ale nevyužil jich. Ve 30. minutě navíc neproměnil trestné střílení Pavel Zahálka, a to Lubské hodně mrzelo. Diorit totiž vzápětí svojí přesilovky využil, zvýšil na 3:1, a od té doby na klatovském ledě kraloval. Lubští hokejisté již nenašli sílu tento stav zvrátit, ve třetí třetině znovu inkasovali, a nemít výtečného gólmana Krse, mohli odejít ještě s vyšší porážkou. Branka Startu Luby: Malát.

Katovice - Sušice 6:7 (1:2, 3:3, 2:2)

Skóre otevřeli domácí, ale již v 7. minutě srovnal po přihrávce Broži na 1:1 Luboš Pokorný, a o dvě minuty později poslal Sušici do vedení Martin Vávrů. Druhá třetina byla bohatá na branky, skončila 3:3, když se postupně za hosty zapsali do listiny střelců Petr Šašek, Martin Vávrů a František Ryšavý. Během úvodu třetí třetiny si Sušice vytvořila dokonce třígolový náskok, ale s tímto stavem se domácí nehodlali smířit. Vyvinuli velký tlak, snížili na rozdíl jedné branky, a další velká šance se jim naskytla v samotném závěru, kdy měli k dobru trestné střílení. Proti byl ale sušický gólman Jan Pytel, který ho zlikvidoval a svému týmu významně pomohl i dalšími skvělými zákroky k prvnímu vítězství. Branky Sušice: Vávrů 2, Šašek 2, Pokorný, Ryšavý, Koryťák.

Drahonice - Horažďovice 2:9 (0:4, 1:1, 1:4)

O výsledku rozhodla již první třetina, kdy se ve vyrovnané partii dokázali horažďovičtí střelci narozdíl od domácích gólově prosadit. V prostřední třetině padly dva góly, na každé straně jeden. Domácí pak přitvrdili a chtěli vyrovnat. To se jim ale proti dobře hrajícím hostům nepodařilo. Naopak po vyloučení dvou svých hráčů do konce utkání dohrávali jen v devíti, a tak si hosté vítězství pohlídali a přidali navíc i další branky. Branky Horažďovic: Panský 2, Skýpala 2, Luboš Sosna, Michal Sosna, Lukáš Sosna, Blovský, Chovítek.

O víkendu je na programu 2. kolo, ve kterém se utkají stejné dvojice v obráceném pořadí. Všechny duely se hrají na ZS ve Strakonicích: Sušice - Katovice (SO 22. října, 15.00), Horažďovice - Drahonice (NE 23. října, 16.15), Diorit Strakonice - Luby (NE 23. října, 18.00).

Karel Šot