Mezi soutěže, které se ale pozastavily úplně, patří také Šumavská liga amatérského hokeje, která má na Klatovsku velkou tradici. Letos se pod názvem Šroubek Cup rozjel její již dvanáctý ročník, ale po pár zápasech musel být přerušen.

„Bohužel, soutěž musela být kvůli covidu-19 a vládním nařízením zastavena. Stejně jako drtivá většina sportů u nás v republice. Zatím sedíme doma, koukáme na televizi a možná si prohlížíme fotky z předešlých ročníků,“ uvedl na facebooku Šumavské hokejové ligy ředitel této amatérské soutěže Luboš Hosnedl, který ale zároveň fanoušky ujistil, že ke zrušení letošního ročníku, jehož zápasy se hrají na zimním stadionu v Klatovech, nedojde.

„Doba je zlá, každý člověk si na věci okolo může udělat obrázek sám. Já doporučuji dodržovat vládní opatření a být k sobě tolerantní. Věřím tomu, že co nejdříve dojde k uvolnění zákazů a my se budeme moci vrátit na led. Určitě prozatím neuvažujeme o tom, že bychom sezonu zrušili nebo nějakým drastickým způsobem do ní zasahovali,“ sdělil Hosnedl s tím, že během „čekací“ doby se organizátoři Šumavské ligy amatérského hokeje budou snažit svým příznivcům nabízet prostřednictvím sociálních sítí různé zajímavosti.

„My samozřejmě nevíme, kdy to všechno skončí, a proto se vám budeme snažit zpříjemnit tuto dobu různými vstupy, videi, zajímavostmi, abyste měli nějaký kontakt se soutěží i nadále. Věřím, že to všichni zvládneme a že se zase brzy uvidíme na ledě,“ uzavřel.