Vyplynulo to z pondělní oficiální schůzky mezi manažery HC Lasselsberger a vedením městské teplárny.

Právě tolik totiž chybí podle slov ředitele klubu HC Lasselsberger Jaromíra Zavorala hokejistům k tomu, aby mohli odehrát bez problémů příští sezonu. „Můžu potvrdit, že u nás v příštím roce zůstane Martin Straka, už podepsal smlouvu,“ prohlásil Zavoral. I to je podle něj jistota pro příštího sponzora, že plzeňský hokej neztratí na dynamice.

Předseda představenstva PT Roman Jurečko (ODS) po schůzce prohlásil, že začne s právníky probírat všechny položky rozpočtu, které při jednání klub předložil. Požadovaná částka se mu zdá vysoká a představuje si pomoc pro klub v rozmezí maximálně 15 až 20 milionů korun. „Budeme prověřovat, zda by se nedalo na některé z položek ušetřit. Chceme klubu pomoci, ale jen nejnutnější možnou částkou,“ vysvětlil Jurečko.

Podle Zavorala se nyní klubu začaly rýsovat další možnosti, protože se mu ozvali někteří noví sponzoři. „Jde ale spíš o několik subjektů nabízejících částky v řádech jednoho až dvou milionů,“ upozornil Zavoral s tím, že pokud by teplárna poskytla alespoň část klubem požadovaných peněz, dokázal by klub dorovnat částku od nich.

Na radnici se hokejisté obrátili s žádostí o pomoc poté, co nedokázali sehnat generálního sponzora po společnosti Lasselsberger, která jim vypověděla smlouvu. Dál tvrdí, že pokud město klubu finančně nepomůže, hrozí jeho zánik.