„Byl jsem na operaci s kotníkem a nějak se mi to zkomplikovalo,“ vysvětlil svůj neobvyklý post v hledišti klatovského zimního stadionu sedící sedmatřicetiletý hokejista, bratr Martina Straky, který hrával za velkou louží po boku Jaromíra Jágra, ale jenž dal NHL sbohem a vrátil se domů do Plzně.


„Štve mě to, vždyť jsem přišel o celou suchou letní přípravu. Budu začínat vlastně úplně znovu,“ konstatoval smutně Michal Straka. „Nevím, zda vůbec stihnu začátek sezony,“ dodal hokejový útočník, který v červenci netušil, jak se mu banální chirurgický zákrok nakonec protáhne. „Ale co se dá dělat, hlavně, abych byl co nejdřív v pořádku a mohl být na ledě,“ doufá v co nejrychlejší uzdravení Straka.


Zkušený hokejový útočník věří, že tým Klatov se v navém soutěžním druholigovém ročníku usadí v horních patrech tabulky. „Šanci má každý, záleží jak ji kdo chytí za pačesy. Máme v týmu mladé kluky, kteří už nějaké druholigové zkušenosti mají, což je výhodou. Ale uvidíme, chceme hrát co nejvýš a já věřím, že to dokážeme. Rozhodně proto uděláme všichni maximum,“ tvrdil útočník.


Michalu Strakovi je ale jasné, že soutěž rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. „Bude to náročné, vždyť naše skupina Západ čítá dvacet mužstev. Ale o to bude soutěž mnohem zajímavější a především pak pro diváky atraktivnější. Věřím, že tenhle návrat k modelu dvou skupin, který se mně osobně líbí, přitáhne do ochozů zimních stadionů, a především pak na ten klatovský, ještě víc fanoušků. Ale všichni jsme na stejné startovní čáře a záleží jen na nás, jak se odpíchneme,“ myslí si.