Plzeňský útočník a hrající šéf HC Lasselsberger se stal v pořadí čtvrtým vítězem hlasování hokejových příznivců o Sympaťáka O2 extraligy.

Donedávna člen národního týmu, který se v létě vrátil ze zámořské mise, navázal na triumfy Jána Lašáka, Miroslava Hlinky a Romana Málka. Cena tedy druhý rok po sobě zůstává na západě Čech.

Na startu letošního ročníku ankety nejprve zástupci fanklubů extraligových oddílů společně s novináři nominovali své favority a určili tak finálovou pětici hráčů.

Ta pak dostávala hlasy prostřednictvím sms zpráv nebo na webu Sympaťáka O2 extraligy.

V internetovém hlasování zvítězil s nepatrným náskokem kladenský útočník Martin Procházka právě před jmenovcem Strakou, jenže ten svého soka předstihl díky převaze hlasů ze zpráv sms.

„Ani jsem to nečekal a samozřejmě, že mě přízeň fanoušků těší. Vždyť kvůli nim se hokej hraje. Víc ale teď myslím na vrcholící extraligu. Hřeje mi, že se konečně Plzeň rozjela a doufám, že nám to ještě nějaký čas vydrží,“ uvedl včera Martin Straka.

Cenu pro vítěze převezme Martin Straka na galavečeru Hokejista sezóny O2 extraligy z rukou vylosované výherkyně Renaty Křížové z Prahy. Ta potom s vítězným Sympaťákem také tradičně povečeří.

Konečné výsledky hlasování:
1. Martin Straka (HC Lasselsberger Plzeň) 2153 hlasů, 2. Martin Procházka (HC Geus Okna Kladno) 1846, 3. Jiří Šlégr (HC Litvínov) 1152, 4. Jaroslav Bednář (HC Slavia Praha) 282, 5. Viktor Ujčík (HC Vítkovice) 172.

(ks, bpa)