Předkrm play off čeká stejně jako loni také plzeňský Lasselsberger. Jenže před rokem modrobílí zápasy o vše nezvládli a po čtyřech dějstvích pustili dál Kladno.

Nyní jen o chloupek sedmá Plzeň, rozkurážená pěti výhrami v řadě, vyzve rozklížený Třinec.

Ten místo v předkole uhájil až za pět minut dvanáct. Gólem v prodloužení na ledě sousedů z Vítkovic. Předtím ale Oceláři pětkrát prohráli a v závěru ještě měnili trenéry.

„My jsme o soupeři nijak nespekulovali. Vyšel Třinec. Dobré je, že sérii rozehrajeme doma,“ prohlásil plzeňský trenér Pavel Hynek.

Bitva o čtvrtfinále se rozhoří dvěma duely v plzeňské ČEZ Areně. Hrát se tu bude zítra a v pondělí od 17.30 hodin.

Dál proklouzne vítěz tří střetnutí.

Ve středu se tak série jistě přesune do Třince, kde by se den poté odehrál případně i čtvrtý zápas. Rozhodující pátý duel by potom v sobotu viděla znovu Plzeň.

„Třinec je pro nás přijatelnější víc než třeba Budějovice. Ty mají kádr stavěný na play off,“ nechal se slyšet gólman Jan Chábera.

„Naopak útočně ladění Oceláři teď mají problém sami se sebou. A pokud budeme hrát jako v minulých zápasech, tak postoupíme,“ vyhlásil Chábera. Nová opora Plzně, což potvrdil i ve čtvrtek proti Pardubicím.

„Moc toho na mě nešlo, ale když už, tak to byly ošemetné situace. Teče nebo dorážky,“ říkal brankář po výhře 4:1.

„Abychom postoupili, musíme Třinec třikrát porazit. Spekulace nám nepomohou,“ krotil sebevědomí obránce Martin Čakajík.

„Jde o vrchol sezony. Máme formu a věříme si, jen nesmíme polevit,“ upozorňoval slovenský bek.

Včera trénink, dnes doladění a zítra už první zápas. „Soupeře známe stejně jako oni nás,“ zdůraznil trenér Hynek.

Jeho tým Třinec v základní části třikrát porazil, naposledy v úterý na ledě Ocelářů 3:2 a způsobil pád trenéra Stavjani.

„Začíná ale úplně jiná soutěž. Jen maximální nasazení a kázeň povede k úspěchu. Důležitý bude už vstup do série,“ připomněl kouč.

Vizitky soupeřů

LASSELSBERGER PLZEŇ

Po základní části: 7 místo, 82 b.
Doma: 10. místo, 48 b.
Venku: 3. místo, 34 b.

Plzeň měla exceletní vstup do soutěže, v úvodu nového roku ji však zbrzdila výsledková krize. Ovšem po poslední reprezentační pauze tým zase ožil. Ani pět výher v řadě už však nestačilo k posunu do elitní šestky.

Hvězda týmu: Straka

Nejproduktivnější hráč: Vlasák (52 záp., 27 gólů a 31 asistencí), nejlepší střelec: Vlasák (52 z., 27 gólů), nahrávač: Kracík (50 z., 31 as.), obránce: Benák (52 z., 5 g. + 19 as.), gólman: Chábera (úspěšnost 93,17 %).

OCELÁŘI TŘINEC

Po základní části: 10., 71. b.
Doma: 11. místo, 48 b.
Venku: 12. místo, 23 b.

Třinec s druhým nejproduktivnějším útokem, ale prostupnější obranou a bez jasné brankářské jedničky si dlouho držel pozici v desítce, občas poskočil i výš, ale v závěru se propadl do krize a pozici v předkole uhájil jen tak tak.

Hvězda týmu: Peterek

Nejproduktivnější hráč: Polanský (52 z., 18 g. + 32 as.), nejlepší střelec: Květoň (46 z., 22 g.), nahrávač: Peterek (51 z., 36 as.), gólman: Čechmánek (91,64 %).

Výsledky zápasů Plzeň – Třinec v základní části: 7:3, 3:4, 5:2, 3:2.